Trwa ładowanie...

Warszawa. Tramwaje pojadą szybciej dzięki zielonej fali

Czas przejazdu warszawskich tramwajów skróci się dzięki powiększeniu systemu zielonej fali. Technologia działa już na 142 skrzyżowaniach w Warszawie.

Share
Warszawa. Tramwaje pojadą szybciej dzięki zielonej faliŹródło: Unsplash.com
d38vk4k

Warszawa. Tramwajem pojedziesz szybciej

Warszawa postanowiła rozbudować system zielonej fali dla warszawskich tramwajów. Oznacza to, że powiększy się liczba skrzyżowań i węzłów komunikacyjnych, na których ruch sterowany jest za pomocą algorytmów, sprzyjających szybszemu przejazdowi tramwajów.

Podobne rozwiązania stosowano już wcześniej. Były oparte o wbudowane w tory czujniki, które wyczuwały nadjeżdżający skład. Dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu opartemu o sieć GPS, a zaproponowanemu przez inżynierów Tramwajów Warszawskich, koszty rozbudowy sieci znacznie zmaleją.

Dzięki zielonej fali przyspieszy 20 linii tramwajowych. Pasażerowie mogą spodziewać się przejazdów szybszych nawet o kilka minut. Czas oczekiwania tramwaju na zielone zostanie skrócony do maksymalnie 60 sekund.

d38vk4k

Obecnie w Warszawie już 60% skrzyżowań jest objętych takim systemem, do roku 2021 ta wartość ma wzrosnąć do 70%.

Warszawa. Gdzie pojedziemy na zielonej fali?

Urząd miasta poinformował, że obszarami, gdzie pojawi się zielona fala w ramach planowanej rozbudowy będą w pierwszej kolejności al. Waszyngtona, ul. Grochowska, ul. Marszałkowska, ul. Prosta oraz place Zawiszy i Starynkiewicza. Rozbudowy systemu można się również spodziewać na Żoliborzu i Mokotowie.

Źródło: Urząd m. st. Warszawa

Zobacz też: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: moja żona jest głosem kobiet

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d38vk4k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38vk4k
d38vk4k