Trwa ładowanie...

Warszawa. Trasa Siekierkowska do remontu. Prace potrwają 3 tygodnie

Mniejszy ruch na warszawskich drogach sprzyja ich remontom. Modernizacja czeka Trasę Łazienkowską. Utrudnienia zaczną się w ten czwartek i potrwają 3 tygodnie.

Share
Warszawa. Trasa Siekierkowska do remontu. Prace potrwają 3 tygodnie
Źródło: UM Warszawa
doi9hv2

Warszawscy drogowcy wykorzystują mniejszy ruch na warszawskich drogach. W najbliższy czwartek rozpocznie się remont Trasy Siekierkowskiej. Wymienione zostaną urządzenia dylatacyjne, które zmniejszają wpływ drgań i naprężeń.

Prace potrwają trzy tygodnie. Będą prowadzone w rejonie przecięcia trasy z ul. Płowiecką, w kierunku Mokotowa. W ich czasie mogą wystąpić utrudnienia, ponieważ roboty będą wykonywane przy częściowo ograniczonym ruchu. Kilkudziesięciometrowy odcinek, za zjazdem nad ul. Ostrobramską będzie zwężony.

Zobacz także: Ile kosztuje wykonanie jednego testu na koronawirusa? Ekspert ujawnia koszty

Jak zaznaczają drogowcy, Trasa Siekierkowska to bardzo ważna arteria komunikacyjna, którą codziennie przemieszczają się tysiące samochodów. Intensywna eksploatacja wpływa na szybsze zużywanie się elementów. Wymiany potrzebują szczeliny dylatacyjne.

"To skomplikowany proces, który wymaga zachowania określonych reżimów technologicznych. Po usunięciu starego urządzenia i ułożeniu nowego wylewany jest beton, który potrzebuje kilka dni na związanie. Dopiero po tym etapie nakładana jest izolacja i nawierzchnia" - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

doi9hv2

Podziel się opinią

Share
doi9hv2
doi9hv2