Trwa ładowanie...

Warszawa. Trwa dezynfekcja placów zabaw i siłowni plenerowych

Stołeczny ratusz poinformował o nocnym ozonowaniu miejsc rekreacji. Zdezynfekowano już łącznie 1040 obiektów.

Share
Warszawa. Trwa dezynfekcja placów zabaw i siłowni plenerowychŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d2i4rjp

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców stolicy oraz osób odwiedzających Warszawę, rozpoczęło się ozonowanie pierwszych ogólnodostępnych placów zabaw i siłowni plenerowych. Akcja ruszyła w nocy z 3 na 4 czerwca.

Urząd Miasta poinformował, że do dezynfekcji wykorzystano wodę wysoko ozonowaną. Odkażonych zostało już 11 placów zabaw w dzielnicach: Rembertów, Targówek, Wawer i Wesoła. W związku ze zbliżającym się weekendem, a nie od dziś wiadomo, że w sobotę oraz niedzielę, wielu warszawiaków lubi spędzać czas wolny na świeżym powietrzu, dzisiejszej nocy stołeczny ratusz planuje dezynfekcję kolejnych tego typu miejsc.

„Do soboty miasto zdezynfekuje łącznie 142 wskazanych przez Zarząd Zieleni największych i najczęściej odwiedzanych placów zabaw oraz siłowni plenerowych we wszystkich dzielnicach. Wcześniej odkaziliśmy place zabaw przy żłobkach, miniżłobkach, przedszkolach oraz oddziałach przedszkolnych w szkołach tuż przed ich otwarciem. Było to łącznie 1040 obiektów” – podaje Urząd Miasta.

"Tak zmienią się siłownie. Klienci mogą być zaskoczeni"

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Woda wysoko ozonowana, która używana jest do dezynfekcji miejskich przestrzeni wspólnych, zarówno miejsc rekreacji, jak też ulic, dworców czy przystanków, skutecznie niszczy bakterie i wirusy, jednocześnie pozostając bezpieczna dla ludzi. Środek ten jest rekomendowany przez Głównego Inspektora Sanitarnego.

Urząd m.st. Warszawa
Źródło: Urząd m.st. Warszawa, fot: Urząd m.st. Warszawa

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2i4rjp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2i4rjp
d2i4rjp