Trwa ładowanie...

Warszawa. Trwa nabór do stypendiów artystycznych

Ratusz ogłosił nabór do stypendiów artystycznych na rok 2021. Miasto do rozdysponowania ma prawie dwa miliony złotych.

Warszawa. Trwa nabór do stypendiów artystycznychŹródło: Urząd m.st. Warszawa, fot: Urząd m.st. Warszawa
d1c5fba

Najbardziej utalentowani i zarówno oryginalni stołeczni twórcy mają szansę na finansowe wsparcie. Zgłoszenia od kandydatów do stypendium przyjmowane będą przez półtora miesiąca, do 30 września. Zgłaszać się można jedynie poprzez formularz znajdujący się w Elektronicznym Systemie do Obsługi Stypendiów.

"Warszawa stawia na talenty"

"Warszawa stawia na talenty - wspiera zarówno debiutantów, jak i artystów z dorobkiem. Szukamy oryginalnych twórców, z pasją i ciekawymi pomysłami. Stypendium artystyczne daje szansę na rozwój, umożliwia realizację najbardziej kreatywnych projektów" – powiedziała Aldona Machnowska-Góra, dyrektorka koordynatorka ds. kultury i komunikacji społecznej.

d1c5fba

W poprzednich latach zostały wyróżnione pomysły m.in. stypendystów: Jana Libery "Warszawska przyczepka rowerowa", Tymona Markowskiego "Street Photo Poland" czy Julii Popławskiej "Historie ogrodu: nauka i sztuka w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego".

KGHM Miedziane Rywalizacje - Rozmowa ze stypendystą Arkadiuszem Michalskim

Warszawa przyznaje stypendia artystyczne od 2009 roku. Chodzi o projekty, które przyczyniają się do upowszechniania i wzbogacania szeroko rozumianej kultury. Jak zaznacza Tomasz Kunert, zastępca rzecznika prasowego stołecznego ratusza, o stypendia mogą ubiegać się osoby, które nie występują w imieniu żadnej instytucji, ani organizacji pozarządowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1c5fba
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1c5fba