Trwa ładowanie...
d2beo1o

Warszawa. Trwa nabór do stypendiów artystycznych

Ratusz ogłosił nabór do stypendiów artystycznych na rok 2021. Miasto do rozdysponowania ma prawie dwa miliony złotych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Trwa nabór do stypendiów artystycznych
(Urząd m.st. Warszawa, Fot: Urząd m.st. Warszawa)
d2beo1o

Najbardziej utalentowani i zarówno oryginalni stołeczni twórcy mają szansę na finansowe wsparcie. Zgłoszenia od kandydatów do stypendium przyjmowane będą przez półtora miesiąca, do 30 września. Zgłaszać się można jedynie poprzez formularz znajdujący się w Elektronicznym Systemie do Obsługi Stypendiów.

"Warszawa stawia na talenty"

"Warszawa stawia na talenty - wspiera zarówno debiutantów, jak i artystów z dorobkiem. Szukamy oryginalnych twórców, z pasją i ciekawymi pomysłami. Stypendium artystyczne daje szansę na rozwój, umożliwia realizację najbardziej kreatywnych projektów" – powiedziała Aldona Machnowska-Góra, dyrektorka koordynatorka ds. kultury i komunikacji społecznej.

d2beo1o

W poprzednich latach zostały wyróżnione pomysły m.in. stypendystów: Jana Libery "Warszawska przyczepka rowerowa", Tymona Markowskiego "Street Photo Poland" czy Julii Popławskiej "Historie ogrodu: nauka i sztuka w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego".

KGHM Miedziane Rywalizacje - Rozmowa ze stypendystą Arkadiuszem Michalskim

Warszawa przyznaje stypendia artystyczne od 2009 roku. Chodzi o projekty, które przyczyniają się do upowszechniania i wzbogacania szeroko rozumianej kultury. Jak zaznacza Tomasz Kunert, zastępca rzecznika prasowego stołecznego ratusza, o stypendia mogą ubiegać się osoby, które nie występują w imieniu żadnej instytucji, ani organizacji pozarządowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2beo1o

Podziel się opinią

Share
d2beo1o
d2beo1o