Trwa ładowanie...

Warszawa. Trwają konsultacje dla uczniów klas VIII

Od 25 maja uczniowie VIII klas, przygotowujący się do egzaminów, biorą udział w grupowych i indywidualnych konsultacjach w szkołach podstawowych. Większość z nich zdecydowała się na zdalną formę spotkania z nauczycielami.
Share
Warszawa. Uczniowie mogą wziąć udział w konsultacjach [zdj. ilustracyjne]
Warszawa. Uczniowie mogą wziąć udział w konsultacjach [zdj. ilustracyjne]Źródło: Getty Images
d44cnif

Do klas VIII w Warszawie uczęszcza obecnie 12 231 uczniów. Chęć wzięcia udziału w dobrowolnych konsultacjach zadeklarowało 63,7 proc. z nich. Spotkania są skierowane do uczniów, którzy przystąpią do egzaminów z języka polskiego, matematyki i języka obcego od 16 do 18 czerwca.

W Warszawie na stacjonarne konsultacje zgłosiło się ponad 3036 uczniów ostatnich klas czyli 24,8 proc. ogółu. Z tego 2284 zgłosiło się na konsultacje grupowe, a 752 na indywidualne - poinformował stołeczny ratusz.

Uczniowie spotykają się bezpośrednio z nauczycielami indywidualnie lub w małych, 12-osobowych grupach. Konsultacje są rozpisane na cały tydzień. Harmonogram ustalili dyrektorzy placówek, dostosowując je do potrzeb uczniów i warunków pracy.

d44cnif

Zdecydowana większość, bo aż ponad 4759 uczniów klas VIII, czyli 38,9 proc. wybrała jednak konsultacje on-line. Z tego 2403 uczniów wybrało konsultacje grupowe, a 2356 – indywidualne.

Aktualnie w związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego trwa wystawianie proponowanych ocen. Od 1 czerwca w konsultacjach będą już mogli wziąć udział wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d44cnif

Podziel się opinią

Share
d44cnif
d44cnif