Trwa ładowanie...

Warszawa. Tydzień bez tramwaju. Remont na skrzyżowaniu Jana Pawła II i Stawek

To będzie trudny czas dla pasażerów miejskiej komunikacji, przemieszczających się codziennie w centrum. Prace zatrzymają ruch tramwajów i zmienią trasy autobusów. Roboty zaczną się w sobotę rano, a zakończą rano w poniedziałek 7 czerwca.

Share
Warszawa. Przez tydzień, od najbliższej soboty, do poniedziałku 7 czerwca trasy niektórych linii tramwajowych będą zmienione, a zamiast niektórych jeździć będą zastępcze autobusy. To dlatego, że prowadzony będzie remont torowiska na al. Jana Pawła II Warszawa. Przez tydzień, od najbliższej soboty, do poniedziałku 7 czerwca trasy niektórych linii tramwajowych będą zmienione, a zamiast niektórych jeździć będą zastępcze autobusy. To dlatego, że prowadzony będzie remont torowiska na al. Jana Pawła II Źródło: money.pl, fot: Rafał Parczewski
d2lcqh8

Rzeczywistość na al. Jana Pawła II zmieni się w sobotni poranek. Wtedy na tory wkroczą ekipy budowlane. Od ronda Radosława do al. Solidarności tramwaje nie będą miały przejazdu. Ten etap prac trwać będzie do rana 4 czerwca. Nie pojadą ani linie dzienne, ani nocne.

Tramwaje linii 17 i 33 będą jeździły objazdem, od al. Jana Pawła II, aleją Solidarności i Okopową do ronda Zgrupowania AK Radosław. Linia 35 też będzie miała nową trasę - tramwaje pojadą ulicami Andersa i Mickiewicza do pętli Marymont-Potok. Linia 41 będzie w tym czasie zawieszona.

Zmienia się trasa autobusu 157. W kierunku Gwiaździstej, od Smoczej pojedzie on przez Anielewicza i al. Jana Pawła II do Stawek, a w przeciwną stronę przez Andersa i Anielewicza.

d2lcqh8

Trzeba będzie przyzwyczaić się do korzystania z linii zastępczych. Będą one kursowały na zmienionych trasach. Tramwaj linii 47 jeździć będzie od Nowego Bemowa przez ulice Powstańców Śląskich, Broniewskiego, al. Jana Pawła II, Słomińskiego, przez most Gdański, ulicę Starzyńskiego, Jagiellońską, Ratuszową, Targową, przez al. Solidarności, al. Jana Pawła II na odcinku niezajętym przez ekipy drogowców, Chałubińskiego, al. Niepodległości, Rakowiecką - Boboli, Wołoską, Marynarską do końcowego przystanku PKP Służewiec.

Warszawa. Tydzień bez tramwaju. Remont na skrzyżowaniu Jana Pawła II i Stawek

Autobus Z17 pojedzie od Centrum Handlowego Arkadia, przystanek Pamiętajcie o Ogrodach, ulicą Słomińskiego, al. Jana Pawła II do Dworca Centralnego.

To nie koniec problemów. Od piątku 4 czerwca zacznie się drugi etap remontu. Do nocy z niedzieli na poniedziałek 6/7 czerwca nadal wyłączony będzie ruch tramwajowy, ale dodatkowo zamknięta dla ruchu będzie północno-wschodnia część skrzyżowania al. Jana Pawła II i Stawek.

W tych dniach nie zmienią się objazdy tramwajów linii 17, 33 i 35 oraz trasa linii zastępczej 47. Nadal nie będą kursowały składy linii 41, ale wówczas zmieni się jeszcze trasa autobusów linii 157. Pojadą one objazdem tylko w stronę pętli Szczęśliwice, od Mickiewicza przez Andersa i Anielewicza do Smoczej. Zmieni się też trasa autobusów nocnych linii N12, N13, N46, N62 i N63. Na północ i wschód będą jeździły przez Stawki do Okopowej i na rondzie Zgrupowania AK Radosław wrócą na swoje trasy.

d2lcqh8

W tym czasie ekipy remontowe naprawiać będą torowisko. To było konieczne; przez 20 lat nie było tu żadnych gruntownych prac, a torowisko jest zużyte. Teraz rozjazdy będą wymienione.

Warszawa. Mieszkańców okolic al. Jana Pawła II czekają komunikacyjne utrudnienia. Przez tydzień trwać będzie remont tramwajowego torowiska UM
Warszawa. Mieszkańców okolic al. Jana Pawła II czekają komunikacyjne utrudnienia. Przez tydzień trwać będzie remont tramwajowego torowiskaŹródło: UM

Ze zmianami muszą liczyć się nie tylko pasażerowie, ale także kierowcy. Od 29 maja zamknięty będzie przejazd od ul. Stawki przez skrzyżowanie z al. Jana Pawła II. Nie będzie można też skręcić w lewo z alei w Stawki. Do tego obie jezdnie al. Jana Pawła II zostaną zawężone o jeden pas ruchu wzdłuż torowiska. Utrudnienia w tym etapie potrwają do 3 czerwca.

Dzień później, w piątek 4 czerwca od godziny 10, rozpoczną się prace związane z wymianą torów w łuku przy skrzyżowaniu. Nie będzie można skręcić z ul. Stawki w kierunku ronda Zgrupowania AK Radosław, pojechać prosto w kierunku ul. Okopowej, pojechać na wprost w ciągu al. Jana Pawła II w kierunku ronda. 5 czerwca zamknięty zostanie przejazd przez Jana Pawła II na wysokości Dzikiej. Kierowcy będą mogli ten odcinek ominąć ulicą Stawki i Okopową. Wszystko wróci do normy 7 czerwca w nocy.

Wielka nocna kontrola ciężarówek. Zaskakujące, co inspektorzy ujawnili w trakcie akcji na A1

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2lcqh8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2lcqh8
d2lcqh8