Trwa ładowanie...
d16mwcy

Warszawa. Uczeń w szkole na Bródnie z koronawirusem

W Szkole Podstawowej nr 42 przy ulicy Balkonowej na Bródnie wykryto koronawirusa. Zakażony jest jeden z uczniów. Na kwarantannę skierowano kilkadziesiąt osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. SP nr 42 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego
Warszawa. SP nr 42 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego (Szkoła Podstawowa nr 42, Fot: Szkoła Podstawowa nr 42)
d16mwcy

Jak podał portal targowek.info, w poniedziałek po południu u jednego z uczniów szkoły nr 42 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego potwierdzono zakażenie koronawirusem. To uczeń szóstej klasy. Nie chodził do szkoły od tygodnia, ale zdiagnozowany został dopiero teraz.

Dyrekcja szkoły poinformowała rodziców, że „po uzyskaniu opinii Sanepidu oraz organu prowadzącego, uczniowie klasy 6 oraz nauczyciele uczący w tej klasie pozostawać będą na kwarantannie domowej do 20.09.2020 r.” Pozostałe klasy będą nadal pracować w trybie stacjonarnym.

Dyrekcja przekazała również, że planowane w tym tygodniu zebrania w klasach 4-7 zostały odwołane. Mają odbyć się w innym terminie. Wciąż jednak planowo mają się odbyć zebrania klas ósmych.

d16mwcy

Warszawa. Możliwe zmiany w planie lekcji

Według informacji targowek.info, kwarantanna obejmuje prawie 20 nauczycieli. To oznacza duże zmiany w planie lekcji w najbliższym tygodniu. W planie lekcji w wielu klasach pojawiły się "okienka", gdyż brakuje nauczycieli do zastępstw. We wtorek w części klas odwołano poranne lekcje, gdyż szkoła jest dezynfekowana.

Jest to pierwszy przypadek koronawirusa w dzielnicy Targówek, ale nie pierwszy w Warszawie.

Źródło: targowek.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d16mwcy

Podziel się opinią

Share
d16mwcy
d16mwcy