Trwa ładowanie...

Warszawa. Ulica Kajki bezpieczniejsza. Podpowiadamy co się zmieniło

Zarząd Dróg Miejskich zmodernizował ulicę Kajki na warszawskim Aninie. Powstała nowa sygnalizacja świetlna i azyle dla pieszych. Szczegóły w artykule. 

Ulica Kajki, fot. Zarząd Dróg MiejskichUlica Kajki, fot. Zarząd Dróg Miejskich
d4105ts

Okolice skrzyżowania z ulicami Odrodzenia i Alpejską nie należały do bezpiecznych o czym doskonale wiedzą pobliscy mieszkańcy. Zarząd Dróg Miejskich postanowił zmienić tę sytuację.

Warszawa. Ulica Kajki. Azyle dla pieszych i sygnalizacja świetlna

"Światła objęły całe skrzyżowania ulicy Kajki z ulicami Odrodzenia i Alpejską – wraz z przejściami dla pieszych przez ulicę Kajki. Zebry wyposażyliśmy w azyle dla pieszych z wyspą rozdzielającą kierunki ruchu. Zmieniliśmy też lokalizację przystanków autobusowych tuż przy szkole. Zamiast za skrzyżowaniem z ulicą Odrodzenia, autobusy zatrzymują się przed nim. Natomiast przy przystanku przed ulicą Alpejską – po wschodniej stronie ulicy Kajki – wybudowaliśmy zatokę autobusową" – tłumaczą warszawscy drogowcy.

d4105ts

Zarząd Dróg Miejskich, aby zwiększyć bezpieczeństwo pieszych oraz komfort kierowców, poszerzył jezdnię w okolicy ustawionych azyli oraz zamontował pasy ostrzegawcze z płytami prowadzącymi. Powstały tam także nowe chodniki.

Wypadek autobusu w Warszawie. Rafał Trzaskowski o kierowcy: był młody, prawdopodobnie zasłabł

Drogowcy przypominają, że na podstawie audytu bezpieczeństwa prace prowadzone są w kilku lokalizacjach. Przykładowo pod koniec lipca zakończyła się budowa nowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulicy Komitetu Obrony Robotników z ulicą Zarankiewicza.

"W ciągu najbliższych dni powinien nastąpić odbiór techniczny sygnalizacji wybudowanej na trzech przejściach na ulicy Kijowskiej w rejonie Dworca Wschodniego. Ze względu na duży zakres prac, nieco dłużej trzeba będzie poczekać na nowe światła na skrzyżowaniu alei Krakowskiej z ulicą Lipowczana. Zakończenie ich budowy planowane jest na przełom września i października" – dodaje ZDM.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4105ts
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4105ts