Trwa ładowanie...

Warszawa. Ulica Obozowa przyjazna dla pieszych. Pojawiły się azyle

Azyle dla pieszych pojawiły się na pięciu przejściach dla pieszych na ulicy Obozowej. To nie koniec jednak zmian, ZDM zapowiada dodatkowo montaż słupków przy wyspach i progów zwalniających przed przystankami.
Share
Warszawa. Zmiany na ulicy Obozowej, fot. Zarząd Dróg Miejskich
Warszawa. Zmiany na ulicy Obozowej, fot. Zarząd Dróg Miejskich
d2k0ofb

Zarząd Dróg Miejskich poinformował o zmianach, które zachodzą w obrębie ulicy Obozowej, są to rozwiązania doraźne, które poprzedzają generalną przebudowę ulicy. Dotychczas to miejsce było mało przyjazne dla pieszych.

Warszawa. Bezpieczniej na ulicy Obozowej

Azyle dla pieszych pojawiły się przy wszystkich pięciu przejściach bez sygnalizacji świetlnej pomiędzy ulicą Księcia Janusza a al. Prymasa Tysiąclecia, czyli m.in. przy przystanku Dalibora oraz przy ulicy Majakowskiego.

d2k0ofb

"Każde z przejść zyskało dwie wysepki oddzielające jezdnię od torowiska. Ich budowa już się zakończyła. Dzięki temu piesi mogą pokonywać przejścia na raty, zaś one same stały się krótsze – jezdnia w ich rejonie liczy 3,5 metra szerokości. Tam, gdzie zebry, pozostało jedynie wstawienie słupków na skrajach wysepek, by informowały o nich kierowców – część słupków już umocowaliśmy" – podaje Zarząd Dróg Miejskich.

Uciekał przed policją golfem. Zobacz, co miał w aucie

Kończy się również malowanie oznakowania poziomego przy azylach. W okolicy powstaną także progi zwalniające tuż obok przystanków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2k0ofb

Podziel się opinią

Share
d2k0ofb
d2k0ofb