Trwa ładowanie...

Warszawa. Ulica Sokratesa na szeroko. Będzie bezpiecznie, wygodnie, zielono

Ścieżka rowerowa, oddzielona pasem zieleni od ciągu pieszego, dwa ronda, setki nasadzeń drzew i krzewów, wygodny parking i odnowiony chodnik - taką metamorfozę przechodzi ulica Sokratesa. To dobra zmiana; ma być wygodniej i bezpieczniej. I zdrowiej, dzięki zieleni.

Warszawa. Ulica Sokratesa przechodzi zmiany, Jeszcze kilka miesięcy i przestrzeń ta zmieni się nie do poznania (Miasto Stołeczne Warszawa)Warszawa. Ulica Sokratesa przechodzi zmiany, Jeszcze kilka miesięcy i przestrzeń ta zmieni się nie do poznania (Miasto Stołeczne Warszawa)
dknhwor
dknhwor

Po ich zakończeniu ulica Sokratesa będzie wygodniejsza. Przejścia dla pieszych będą skrócone i zabezpieczone azylem. Już zlikwidowane zostały poprzednie elementy drogowej infrastruktury. Do ostatecznego kształtu nowego rozplanowania jeszcze daleko, ale powoli wyłania się nowa wizja.

Nowe przejście powstanie na wysokości budynku numer 13. Z zachodniej strony, tam gdzie mieści się najwięcej punktów usługowych i placówek handlowych, pojawi się szerszy chodnik.

Warszawa. Ulica Sokratesa na szeroko. Będzie bezpiecznie, wygodnie, zielono

Przez lata był tam niewygodny, wąski chodnik, mało bezpieczny z uwagi na przebiegającą obok drogę rowerową. Teraz ścieżka dla cyklistów będzie oddzielona zielenią od chodnika, a piesi chodzić będą po dwa razy szerszej powierzchni.

dknhwor

Na Sokratesa zrobi się zielono. Nie tylko dzięki nowym zasadzeniom drzew i krzewów, bo na ulicy powstaną także ogrody deszczowe, które ozdobią i oddzielą przestrzenie przeznaczone dla różnych rodzajów pojazdów i dla pieszych.

W tej przestrzeni to nie koniec zmian: będzie nie tylko nowa organizacja ruchu, ale też nowa nawierzchnia i nowe oświetlenie. Drogowcy wymienią słupy i oprawy na ledowe.

Ulica Sokratesa, jeszcze nie tak dawno przebiegająca na obrzeżach miasta, teraz jest gęsto zabudowana starszą infrastrukturą i nowymi kompleksami mieszkalnymi. Nowa ulica wypoleruje wizerunek tej przestrzeni, teraz nieco chaotycznej.

To, z czym w ostatnim czasie kojarzyła się ta ulica, nie będzie miało prawa się wydarzyć. Na Sokratesa zdarzył się nie tylko ten przerażający wypadek, ale wiele innych zdarzeń drogowych. Już jesienią 2019 roku zamontowane tam zostały progi zwalniające, ale trwająca jeszcze modernizacja uczyni ją w pełni bezpieczną.

67- latka wrzuciła kocięta w reklamówce do rzeki. Uratowała je przypadkiem przechodząca kobieta

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dknhwor
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dknhwor