Trwa ładowanie...

Warszawa. Ulicę Szwedzką czeka przebudowa

Już niebawem rozpoczną się prace na ulicy Szwedzkiej. Projekt zrealizuje inwestor kompleksu Bohema.

Warszawa. Ulicę Szwedzką czeka przebudowa
d1kcze2

W związku ze stałym rozwojem stolicy, Zarząd Dróg Miejskich zdecydował o kolejnej inwestycji, która ma pomóc dostosować okoliczną infrastrukturę do zachodzących zmian. W Warszawie przybywa zarówno powierzchni biurowych, osiedli, jak też mieszkańców, a to skutkuje natomiast natężeniem ruchu.

"Standardem w Warszawie jest, że miasto podpisuje z inwestorami prywatnymi umowy, w ramach których zobowiązują się oni do przeprowadzenia niezbędnych zmian na swój koszt. Taki obowiązek wynika wprost z ustawy o drogach publicznych. Dzięki temu w zeszłym roku przebudowane zostało skrzyżowanie al. Krakowskiej i ul. Instalatorów, a obecnie trwają prace na skrzyżowaniu ulic Ostrobramskiej i Rodziewiczówny. Zmieni się też ul. Powązkowska" – poinformował ZDM.

Dlatego została podpisana kolejna taka umowa – tym razem na użyczenie działek drogowych pod inwestycję ze Spółką European Property Spot. Jest to spółka zależna Grupy OKAM, która jest odpowiedzialna za inwestycję Bohema – Strefa Praga.

Zobacz również: "Wola Krzysztoporska. Odkrycie archeologiczne. Remontowali park, wykopali skarby"

Warszawa. Co się zmieni?

Modernizację przejdzie około 550-metrowy odcinek pomiędzy ulicą Stolarską a Strzelecką.

d1kcze2

"Dziś ulica ma nierówną nawierzchnię a chodnik wykonany z różnych materiałów przecinają stare wjazdy bramowe. Dzięki tej inwestycji przebudowana będzie nawierzchnia jezdni i chodników. Wypielęgnowane zostaną też drzewa i zieleńce. Na skrzyżowaniu z ul. Strzelecką, gdzie po otwarciu stacji metra zdecydowanie zwiększył się ruch, powstanie nowa sygnalizacja i oświetlenie" – tłumaczy ZDM.

Przebudowa Szwedzkiej ma zakończyć się jesienią 2022 roku. Łączny koszt modernizacji to ponad 4,5 miliona złotych. Za inwestycję zapłaci inwestor.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1kcze2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kcze2