Trwa ładowanie...
d1bmhy6
sztuka

Warszawa. "Umowa o dzieło" - cykl wystaw młodych artystów

"Umowa o dzieło" to wakacyjny cykl wystaw artystów i artystek z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Odbywa się on co środę w godzinach 14-20, aż do końca sierpnia w Centrum Praskim Koneser. Wstęp do autorskiej strefy studentów stołecznej ASP jest bezpłatny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Można nabyć prace młodych artystów
Warszawa. Można nabyć prace młodych artystów (Centrum Praskie Koneser)
d1bmhy6

W każdym tygodniu można zapoznać się z pracami młodych, utalentowanych twórców oraz nabywać bezpośrednio u nich wyjątkowe dzieła. Oprócz tego na terenie Centrum Praskiego Koneser organizowane są wernisaże oraz spotkania z artystami.

"Umowa o dzieło" to autorska przestrzeń Konesera i Akademii Sztuk Pięknych do wystawiania i sprzedaży sztuki. Do końca sierpnia w każdą środę można podziwiać twórczość zdolnych artystów oraz nabywać ich dzieła.

– Każdy może bezpłatnie wejść do strefy i obejrzeć prezentowane obiekty, choć zachęcamy do ich kupowania. Jest to dobra okazja by wesprzeć młode artystki i artystów, a zarazem poznać lepiej spektrum ich twórczych zainteresowań i estetyki. W najbliższych tygodniach w wydarzeniu wezmą udział takie autorki i autorzy jak Zofia Klamka, Patrycja Serweta, Katarzyna Szyszko, Aleksandra Pawłowska, Michał Półbrat, Juliana Lenssinck, Stefan Buczek i Aneta Kilińska - mówi Beata Gierszewska z Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

d1bmhy6

Centrum Praskie Koneser podczas tegorocznego lata zaprasza również do strefy oraz galerii „Dom ze sztuką”. Przez cały tydzień organizowane są tu wystawy, rozmowy i czytanie bajek dla dzieci. Podczas wydarzeń artyści zachęcają odwiedzających do wspólnego malowania obrazów na przygotowanym specjalnie do tego podobraziu.

– Każdy może namalować fragment dzieła, które na koniec tygodnia zostanie dokończone przez artystę. Obrazy powstałe w ten sposób będą pamiątką wydarzenia Lato Konesera i wystawione w Strefie Zewnętrznej Domu Ze Sztuką w dniach 30-31 sierpnia – podkreśla Monika Piwońska, Dyrektor Komercyjny Centrum Praskiego Koneser.

– W tej strefie twórcy malują i tworzą na żywo, sprzedają swoje dzieła, a niektórzy rysują karykatury lub portrety na życzenie odwiedzających. W Galerii Dom Ze Sztuką dostępna jest również stała ekspozycja obrazów artystów, którzy przekazali swoje dzieła na cel charytatywny, czynna w godzinach 11-20 – dodaje Monika Piwońska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1bmhy6

Podziel się opinią

Share
d1bmhy6
d1bmhy6