Trwa ładowanie...
d22ea8v

Warszawa. Upamiętnienie 20. rocznicy śmierci Jana Karskiego

W niedzielę, 12 lipca, dzielnica Śródmieście wspólnie z Fundacją Edukacyjną Jana Karskiego zaprasza na uroczyste upamiętnienie 20. rocznicy śmierci Jana Karskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. W niedzielę odbędą się obchody rocznicy śmierci Jana Karskiego
Warszawa. W niedzielę odbędą się obchody rocznicy śmierci Jana Karskiego (PAP)
d22ea8v

13 lipca 2000 r. zmarł emisariusz Polskiego Państwa Podziemnego, świadek Zagłady, po II wojnie światowej profesor Georgetown University, Jan Karski. Za swoją działalność został uhonorowany najwyższymi odznaczeniami państwowymi – polskim Orderem Orła Białego i amerykańskim Medalem Wolności, a także tytułem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. Łączył i inspirował rzesze ludzi na całym świecie do stawania w obronie wolności, ochrony słabych i poszanowania pokoju.

Urząd Dzielnicy Śródmieście poinformował o obchodach upamiętnienia 20. rocznicy śmierci Jana Karskiego.

Program uroczystości w niedzielę, 12 lipca rozpoczyna się od złożenia o godz. 15.30 kwiatów przy pomniku-ławeczce Jana Karskiego przy muzeum POLIN. Następnie w godzinach 17.00-18.00 odbędzie się msza św. w intencji Jana Karskiego w kościele środowisk twórczych św. Andrzeja Apostoła i św. Alberta Chmielowskiego, przy ul. Senatorskiej 18 B w Warszawie. Wieczorem, od godz. 18.00 do 19.00 odbędzie się koncert dedykowany Janowi Karskiemu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d22ea8v

Podziel się opinią

Share
d22ea8v
d22ea8v