Trwa ładowanie...

Warszawa uruchomiła przetarg na nowe centrum miasta

W czwartek rozpoczął się przetarg na pierwszy etap generalnej przebudowy centrum Warszawy. Informację przekazał prezydent miasta Rafał Trzaskowski.
Share
Warszawa. Wizualizacja centrum stolicy po planowanej rewitalizacji i przebudowie tego terenu
Warszawa. Wizualizacja centrum stolicy po planowanej rewitalizacji i przebudowie tego terenuŹródło: twitter.com, Fot: UM Warszawa
d3cf657

Przejście naziemne na rondzie Czterdziestolatka, ścieżka rowerowa, która połączy je z rondem ONZ oraz drzewa wzdłuż tego fragmentu Alei Jerozolimskich - to pierwszy etap przebudowy Śródmieścia.

Kto wykona projekt i zrealizuje go dowiemy się po rozstrzygnięciu przetargu. Wszyscy zainteresowani inwestycją mogą zgłaszać się już od czwartku do stołecznych urzędów.

Prezydent Warszawy poinformował o uruchomieniu procedury.

d3cf657

"W grudniu przedstawiłem koncepcję Nowego Centrum Warszawy - centrum bardziej bezpiecznego, zielonego i przyjaznego. Czas na realizację!" - napisał na Twitterze Rafał Trzaskowski.

Również my pisaliśmy o projekcie zmian w ścisłym centrum miasta. Zgodnie z nim, po zakończeniu wszystkich etapów przebudowy, Warszawa zyska "uśmiech".

Taki kształt mają bowiem utworzyć nowe deptaki, ścieżki rowerowe i zielone arterie. Na wielu głównych węzłach komunikacyjnych pojawią się naziemne przejścia dla pieszych.

d3cf657

Stołeczny ratusz chce, żeby centrum miasta "przez cały rok tętniło życiem i stało się miejscem przyjaznym, bezpiecznym, zielonym i dostępnym dla wszystkich uczestników ruchu".

Źródło: UM Warszawa

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Kosiniak-Kamysz wyzwał na debatę Kidawę-Błońską. Reakcja Borysa Budki

d3cf657

Podziel się opinią

Share
d3cf657
d3cf657