Trwa ładowanie...
d109oev

Warszawa. Utrudnienia przy moście Poniatowskiego. Wiadomo, ile mogą potrwać

Wjazd z Wisłostrady na most Poniatowskiego jest nadal zamknięty. Drogowcy usuwają usterkę. W środę w trybie awaryjnym zamknięto jezdnie z dwóch stron.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Prace remontowe przy wjeździe na most Poniatowskiego
Warszawa. Prace remontowe przy wjeździe na most Poniatowskiego (ZDM, Fot: ZDM Warszawa)
d109oev
  • Drogowcy podali, że pod "jezdnią jest pustka"
  • Z tego powodu jest ryzyko zapadnięcia się nawierzchni
  • Na Wisłostradzie tworzą się korki

Warszawscy drogowcy podali, że w weekend naprawią awarię i udostępnią kierowcom jezdnię.

Przypomnijmy, że w środę przed południem służby zamknęły wjazd na most z dwóch stron - zarówno od strony Wilanowa, jak i Żoliborza. W trybie awaryjnym zamknięte zostały wjazdy z Wisłostrady. Jak wyjaśniali drogowcy, pod jezdnią wykryto pustkę, która może grozić nawet zapadnięciem nawierzchni.

d109oev

Zamknięcie wjazdów spowodowało ogromne korki w tym rejonie Warszawy. W godzinach popołudniowego szczytu przejazd Wisłostradą w obu kierunkach był praktycznie niemożliwy. Sytuacja powtórzyła się w czwartek rano.

Drogowcy zapewniają, że intensywnie pracują na miejscu awarii, ale ze względów bezpieczeństwa niemożliwe jest otwarcie jezdni.

Rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich poinformowała, że "pusta, wolna przestrzeń, która została odkryta podczas prac odwodnieniowych, została już zasypana kruszywem". - Nie była bardzo głęboka, bo miała około pół metra, ale miała dużą powierzchnię. Teraz pracownicy stabilizują grunt - powiedziała Karolina Gałecka.

Dodała, że w czwartek drogowcy zajmą się przyłączeniem odwodnienia. - Do odkrycia tej pustej przestrzeni doszło podczas prac związanych z modernizacją odwodnienia remontowanego wiaduktu ceglanego. Pracownicy chcieli wykonać przyłączenie odwodnienia i natknęli się na pustkę pod nawierzchnią jezdni - przypomniała Gałecka.

d109oev

I poinformowała, że utrudnienia, które powoduje dziura w jezdni, mają zakończyć się w weekend. - Od jutra będziemy odtwarzać nawierzchnię bitumiczną jezdni. W niedzielę ruch powinien być już drożny - zapowiedziała rzeczniczka.

Uspokoiła też, że awaria nie stanowiła zagrożenia dla kierowców i mieszkańców. - Prace, które prowadzimy to bardziej dmuchanie na zimne, niż realne zagrożenie. Często w trakcie remontów dochodzi do takich sytuacji, ale to nie była awaria, która mogła grozić niebezpieczeństwem - zapewniła Gałecka.

Źródło: ZDM, tvn24.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d109oev

Zobacz też: Jurek Owsiak prezydentem? Jest odpowiedź

d109oev

Podziel się opinią

Share
d109oev
d109oev