Trwa ładowanie...

Warszawa. W stolicy będzie hostel dla osób LGBT+

W Warszawie powstanie hostel dla osób LGBT+, ale w nieokreślonej przyszłości – poinformował ratusz w odpowiedzi na interpelację radnych KO.

Share
Warszawa. Powstanie hostel dla osób LGBT+Warszawa. Powstanie hostel dla osób LGBT+Źródło: East News, fot: Jakub Kaminski
d11p345

Dwoje stołecznych radnych KO - Agata Diduszko-Zyglewska i Marek Szolc - zwrócili się do prezydenta miasta Rafała Trzaskowskiego z interpelacją w sprawie realizacji podpisanej przez niego w ubiegłym roku "Deklaracji - Warszawska Polityka Miejska na rzecz Społeczności LGBT+".

Postulowali m.in. przyspieszenie działań mających na celu utworzenie hostelu dla osób LGBT+.

W odpowiedzi udzielonej przez ratusz w imieniu Trzaskowskiego napisano, że "działania związane z utworzeniem hostelu interwencyjnego dla osób LGBT+ są przedmiotem rozmów i analiz wewnątrz urzędu oraz z organizacjami społecznymi z doświadczeniem w tym obszarze".

d11p345

Według informacji ratusza, "podjęte zostaną prace z udziałem strony społecznej nad wypracowaniem długofalowego rozwiązania opartego o mechanizm ekonomii społecznej". Podkreślono, że "do tego czasu wdrożone zostanie rozwiązanie 'przejściowe', najprawdopodobniej w formie wieloletniego konkursu dla organizacji pozarządowych na realizację programu wspierającego osoby LGBT+ w osiąganiu samodzielności życiowej".

Z informacji wynika również, że nie będzie centrum kulturalnego i rzecznika tej społeczności przy prezydencie miasta. Ich zadania i kompetencje znajdą miejsce w już istniejących instytucjach.

Ratusz poinformował, że "prezydent wycofał się natomiast z realizacji zapisu Deklaracji dotyczącego centrum kulturowo-społecznościowego dla osób LGBT+". Wyjaśnił, że stało się to "z uwagi na możliwość realizacji potencjału środowiska w istniejących już w stolicy instytucjach i trudną sytuację finansową miasta".

Trzaskowski zrezygnował również z "realizacji postulatu dotyczącego powołania osobnego stanowiska Pełnomocnika Prezydenta ds. społeczności LGBT+", ponieważ "tematyka ta znajdzie się w kompetencjach Pełnomocnika Prezydenta ds. równego traktowania, którego przywrócenie jest aktualnie przedmiotem analiz w Urzędzie Miasta”.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d11p345
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d11p345
d11p345