Trwa ładowanie...

Warszawa. W stolicy jest 650 wolnych miejsc w żłobkach

Warszawa podwoiła liczbę bezpłatnych miejsc w żłobkach. Nadal są wolne miejsca.

Warszawa. W stolicy jest 650 wolnych miejsc w żłobkachŹródło: East News
d1msr0h
d1msr0h

7400 – tyle bezpłatnych miejsc było dostępnych w warszawskich żłobach od początku 2018 roku. Jak informuje Urząd Miasta, w tym roku liczba ta wzrosła do 14,5 tysiąca, co daje przyrost o 95 proc.

"W ciągu niecałego roku przygotowaliśmy ponad 7 tysięcy dodatkowych miejsc opieki dla najmłodszych warszawiaków. Po zakończonym procesie rekrutacji do żłobków nadal dysponujemy ponad 650 wolnymi miejscami, dlatego będziemy informowali rodziców, gdzie są one dostępne" – poinformował prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski.

Od 31 lipca stołeczny ratusz będzie aktualizował listę wolnych miejsc w placówkach. Szczegółowe informacje zainteresowani rodzice znajdą na stronie Zespołu Żłobków m.st. Warszawy zlobki.waw.pl.

"Zobacz także: Przedszkola znów otwarte. Anna Zabielska: Dla małego dziecka ważna jest stałość"

Warszawa przeprowadziła reformę systemu żłobków

Warszawa jakiś czas temu podjęła kompleksowe działania, które umożliwiły stworzenie dodatkowych miejsc dla dzieci. Stolica m.in. wdrożyła przełomowy model współpracy publiczno–prywatnej i wprowadziła żłobki kontraktowe oraz wprowadziła zasady, że placówki te są bezpłatne. Ponadto planowanie nowych żłobków było oparte na analizach danych urodzeń i zamieszkania w poszczególnych dzielnicach najmłodszych warszawiaków

d1msr0h

Miasto zastosowało także rozwiązania dotyczące "systemu rozwijania jakości opieki w żłobkach, szkolenia nowych opiekunek, kryterium obowiązkowych szczepień, pełnego wykorzystania oferowanych miejsc i dostosowania ich do potrzeb rodziców" – podaje ratusz.

Na reformę systemu żłobków w Warszawie, poza ogólnym dostępem do bezpłatnych placówek, składa się jakość opieki okołoporodowej, jak szkoły rodzenia, wyprawka dla niemowlaka i bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla kobiet w ciąży oraz dzieci w wieku od 6 miesięcy do 5 lat.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1msr0h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1msr0h