Trwa ładowanie...

Warszawa. W Szpitalu Wolskim aż 62 przypadki koronawirusa!

Na drugim oddziale wewnętrznym Szpitala Wolskiego stwierdzono zakażenie koronawirusem u 62 osób. Oddział został zamknięty.

Share
Warszawa. W Szpitalu Wolskim aż 62 przypadki koronawirusa!Źródło: Google Street View
d47f2uh

Koronawirus w Warszawie. Pacjenci przewiezieni do szpitala MSWiA

U 29 członków personelu drugiego oddziału wewnętrznego w Szpitalu Wolskim stwierdzono pozytywny wynik testu na zakażenie koronawirusem. Skutkiem jest zamknięcie oddziału. Wszystkie te osoby zostały objęte kwarantanną, a ich stan określa się jako stabilny. Testy przeprowadzono również u wszystkich pacjentów oddziału. Niestety okazało się, że 33 z nich również zostało zakażonych. Pacjenci zostali natychmiast przewiezieni do szpitala MSWiA, gdzie zostaną poddani leczeniu.

"Pacjenci zostali oczywiście natychmiastowo przetestowani. Pozytywny wynik mają 33 osoby z oddziału wewnętrznego w Szpitalu Wolskim. Zostali natychmiastowo przewiezieni do szpitala MSWiA" - powiedziała na antenie RDC rzeczniczka warszawskiego ratusza Karolina Gałecka.

Na pierwszym oddziale wewnętrznym nie stwierdzono obecności SARS-CoV-2 u żadnego z 15 pacjentów.

d47f2uh

Koronawirus w Warszawie. Szpital MSWiA prowadzi testy remdesiviru

Jak informował wcześniej serwis O2 w szpitalu MSWiA trwają obecnie testy nowego leku, co do którego lekarze mają bardzo optymistyczne przewidywania. Lekiem tym jest remdesivir, który wcześniej był również stosowany przy leczeniu wirusa Eboli. Jest to lek przeciwwirusowy który hamuje namnażanie się koronawirusa w organizmie pacjenta.

Zobacz także:Otwieranie przedszkoli i żłobków. Piotr Mueller podsumowuje zachowanie Rafała Trzaskowskiego

Testy dają dobre wyniki, bowiem czas pobytu w szpitalu u pacjentów, u których zastosowano remdesivir, zmniejszył się o 30%. Jak na razie lek zarezerwowany jest dla pacjentów z niewydolnością oddechową, wymagających podłączenia do respiratora. Po zakończeniu testów zostanie prawdopodobnie udostępniony pacjentom, którzy łagodniej przechodzą chorobę.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d47f2uh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d47f2uh