Trwa ładowanie...

Warszawa. W Szpitalu Wolskim zamiast geriatrii oddział dla zakażonych

Dyrektor Szpitala Wolskiego ma zlikwidować oddział geriatryczny. Tak zdecydował wojewoda mazowiecki. W pawilonie ma być utworzony oddział zakaźny dla pacjentów z koronawirusem.

Share
Warszawa. Oddział geriatryczny w Szpitalu Wolskim ma zamienić się w zakaźnyWarszawa. Oddział geriatryczny w Szpitalu Wolskim ma zamienić się w zakaźnyŹródło: East News, fot: AGENCJA SE
d2s5doa

Jak stwierdziła Ewa Filipowicz, rzecznik wojewody mazowieckiego ten oddział wybrano, bo ma oddzielny pawilon, który jest dobrym miejscem dla pacjentów z koronawirusem – podaje "Super Express".

Decyzja wojewody ma klauzulę natychmiastowej wykonalności. - Tego samego dnia mamy zlikwidować geriatrię i stać się oddziałem przystosowanym do chorych na COVID-19. To niewykonalne! Bardzo wiele rzeczy trzeba zmienić i na to potrzeba czasu – powiedział "Super Expressowi" Adam Buczkowski, rzecznik Szpitala Wolskiego.

Szpital musi wstrzymać przyjmowanie nowych chorych emerytów oraz wypisać tych seniorów, którzy leżą dziś na geriatrii lub przenieść ich do innych placówek. Musi również przygotować 36 łóżek dla pacjentów z koronawirusem i cztery respiratory, wybudować specjalne śluzy. Personel musi być przeszkolony do obsługi pacjentów z koronawirusem oraz wyposażony w odzież ochronną.

d2s5doa

Szpital poinformował wojewodę, że jest to w stanie zrobić najwcześniej do 1 grudnia.

Przedstawiciele Warszawskiej Rady Seniorów przyszli w czwartek przed szpital na ul. Kasprzaka aby zaprotestować przeciwko tej decyzji.

– Bardzo długo walczyliśmy o ten oddział. Boimy się, że zniknie na zawsze – mówi Zbigniew Ogonowski, szef Wolskiej Rady Seniorów.

Źródło: "Super Express"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2s5doa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s5doa
d2s5doa