Trwa ładowanie...
d3ff28h
promy

Warszawa. W wakacje promy będą codziennie pływać po Wiśle

Promy Warszawskich Linii Turystycznych w wakacje będą pływać po Wiśle codziennie, a we wrześniu w weekendy. Już od soboty, 4 lipca, połączą brzegi Wisły w trzech miejscach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Promy będą kursować codziennie
Warszawa. Promy będą kursować codziennie (Urząd m.st. Warszawa)
d3ff28h

Przeprawy promowe Warszawskich Linii Turystycznych od lat cieszą się dużą popularnością wśród warszawiaków i turystów. Tradycyjnie wypływały na Wisłę na początku maja. W tym roku w związku z epidemią koronawirusa ich start został wstrzymany. Teraz wracają i od pierwszego weekendu lipca połączą brzegi rzeki.

Słonka będzie pływała pomiędzy Cyplem Czerniakowskim a Saską Kępą i zabierała na pokład 25 osób. Pliszka będzie pływała wzdłuż mostu Poniatowskiego do Stadionu PGE Narodowego i zabierała na pokład 25 osób. Wilga będzie kursowała pomiędzy Podzamczem-Fontannami a ZOO i zabierała na pokład 50 osób.

W lipcu i sierpniu promy będą pływały codziennie, a we wrześniu w weekendy. Na prom można zabrać rower. Przeprawy są bezpłatne.

Atrakcje w wakacje

Atrakcją podczas wakacji będzie też turystyczna linia autobusowa 100, linia tramwajowa T oraz specjalne kursy Piaseczyńsko-Grójeckiej Kolejki Wąskotorowej. Fani odpoczynku nad rzeką będą mogli również skorzystać z letnich atrakcji Dzielnicy Wisła.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d3ff28h

Podziel się opinią

Share
d3ff28h
d3ff28h