Trwa ładowanie...

Warszawa w walce o dzikie zwierzęta. O Parku Fosa i Stoki Cytadeli

Park Fosa i Stoki Cytadeli znajduje się w okolicy murów Cytadeli Warszawskiej. Miasto podejmuje działania w celu ochrony żyjących tam dzikich zwierząt.

fot. Zieleń Warszawska - Facebookfot. Zieleń Warszawska - Facebook
d2whf1k
d2whf1k

Zarząd Zieleni przeprowadził prace w Parku Fosa i Stoki Cytadeli. Jedną z głównych wartości dla warszawskich ogrodników jest pomoc w utrzymaniu populacji płazów w stolicy, których z roku na rok jest coraz więcej. W związku z tym, już kilka lat temu został wprowadzony zróżnicowany reżim koszenia i grabienia. Trawy stanowią bowiem dom i miejsce schronienia dla wielu stworzeń, takich jak ropuchy czy traszki.

Ponadto tym żoliborskim parku można natknąć się także na bażanty, dzikie pszczoły czy nawet listy.

Warszawa. Ekstensywny sposób utrzymania i pielęgnacja zieleni

"Harmonogramy prac parkowych dostosowujemy do cykli rozwojowych zwierząt. Wokół dawnego koryta rzeki Drny, odtwarzana jest strefa roślinności przybrzeżnej, zwiększone zostały powierzchnie niekoszone oraz ograniczyliśmy grabienie ściółki – a wszystko po to, aby jak najlepiej chronić 'dzikie życie' w parku" – podaje w mediach społecznościowych Zarząd Zieleni.

Rośliny odstraszające komary. Idealne na balkon i do ogrodu

W 2019 roku w Parku Fosa i Stoki Cytadeli została wydzielona Strefa Przyrody.

d2whf1k

"Jest to wyznaczony fragment terenu oznaczonego tablicami informacyjnymi, w którym zabiegi utrzymaniowe ograniczone są do minimum. Dajemy priorytet przyrodzie i różnorodności biologicznej. W tym miejscu ingerujemy w przyrodę w najmniejszym możliwym stopniu" – wyjaśniają warszawscy ogrodnicy.

Podobne miejsca wydzielone zostały na innych warszawskich terenach, np. w w Parku Skaryszewskim, Parku Praskim czy na Polu Mokotowskim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2whf1k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2whf1k