Trwa ładowanie...

Warszawa Wawer. "Jakub mógł i powinien żyć"

- Przepełnia nas ból z powodu zabójstwa Jakuba. Mógł i powinien żyć - mówił podczas homilii ks. Bernard Czerwiński, proboszcz parafii św. Feliksa z Kantalicjo. W mszy w intencji pojednania po zabójstwie ucznia w wawerskiej szkole wzięło udział kilkaset osób.
Share
Warszawa Wawer. Uczniowie pod Szkołą Podstawową nr 195 uczcili pamięć swojego kolegi
Warszawa Wawer. Uczniowie pod Szkołą Podstawową nr 195 uczcili pamięć swojego kolegiŹródło: PAP, Fot: PAP/Piotr Nowak
dqdcmoq

- Żeby zła było mniej, żeby powiedzieć "Stop przemocy" najpierw sam nie mogę jej stosować. To ode mnie zależy, czy przemocy będzie mniej. Istnieje jeszcze jedna ważna zasada - o tyle będzie mniej przemocy między nami, o ile nie będziemy jej stosować - przekonywał duchowny.

W nabożeństwie wzięło udział kilkaset osób - informował Polsat News - m.in. miejscowi parafianie oraz uczniowie, rodzice i nauczyciele ze szkoły, gdzie doszło do tragedii. - Takie to są czasy, pełne przemocy, na którą nie można się zgadzać - mówiła jedna z parafianek, zastrzegając anonimowość.

dqdcmoq

Po Mszy Świętej uczniowie szkoły podstawowej oraz mieszkańcy Wawra wyruszyli w stronę szkoły im. Króla Maciusia I. Tam złożyli hołd zmarłemu w piątek koledze. Marsz zorganizowany przez uczniów odbył się pod hasłem "Stop przemocy".

Zobacz także: Jarosław Wałęsa: Kaczyński nie jest prawdziwym katolikiem

Warszawa Wawer. Dlaczego zaatakował?

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w piątek na korytarzu szkoły podstawowej nr 195 przy ul. Króla Maciusia w Warszawie. Około godziny 10 jeden z uczniów - ośmioklasista w wieku 15 lat - miał aż sześciokrotnie dźgnąć nożem swojego rówieśnika. Pomimo reanimacji ratownikom nie udało się przywrócić czynności życiowych. Chłopiec zmarł.

dqdcmoq

Wirtualna Polska nieoficjalnie ustaliła, że między uczniami ze szkoły w Wawrze doszło do kłótni na tle rozliczeń o dopalacze i narkotyki.

Kilka godzin po zdarzeniu głos w sprawie zabrał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Okoliczności tej sprawy oraz wniesienia noża na teren szkoły są badane. Śledztwo jest prowadzone bardzo intensywnie - zapewniał polityk na konferencji prasowej w Warszawie.

W poniedziałek Onet poinformował, że policja powołała specjalną grupę śledczych do wyjaśnienia sprawy zabójstwa 15-latka. W jej skład mają wejść funkcjonariusze z pionu kryminalnego oraz Ci zajmujący się sprawami przestępstw popełnianych przez osoby nieletnie.

- Chcemy jak najszybciej wykonać wszystkie czynności, by przywrócić spokój w tej szkole - przekazał Onetowi komisarz Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

dqdcmoq

Warszawa Wawer. Tragedia na oczach uczniów

- Jego twarz była okropna i pluł krwią. Wszędzie była krew. Podobno moja koleżanka widziała, jak jeszcze w sali dźgał go nożem w plecy - mówiła jedna z uczennic w rozmowie z "Eską". Dziewczyna przyznała, że w pierwszej chwili nie zauważyła noża. - Ja w ogóle nie wiedziałam, że tam jest użyte ostre narzędzie. Myślałam, że biją się pięściami. No i nagle widzę krew, wszędzie krew... Dopiero potem zobaczyłam ten nóż. To było coś strasznego - dodała.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: Polsat News

dqdcmoq

Podziel się opinią

Share
dqdcmoq
dqdcmoq