Trwa ładowanie...
dla00g8

Warszawa. Wąż tajwański pełzał w okolicy przedszkola

Nietypowego gościa spostrzegły w czwartek pracownice jednego z warszawskich przedszkoli. Natychmiast zawiadomiły ekopatrol, który zabrał gada do stołecznego oddziału CITES.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wąż okazał się niegroźny
Wąż okazał się niegroźny (Straż Miejska Warszawa)
dla00g8

Wąż tajwański pojawił się w okolicy przedszkola przy ulicy Pruszyńskiego. - Z informacji wynikało, że jest dziwnego koloru i wygląda groźnie. Funkcjonariusze pilnie ruszyli pod wskazany adres - relacjonuje inspektor Jerzy Jabraszko z referatu prasowego warszawskiej straży miejskiej.

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, zauważyli, że wąż wpełzł pod maskę zaparkowanego w pobliżu placówki auta. Strażnicy poczekali na właściciela pojazdu i poprosili go o otwarcie maski. - Ich oczomoczom ukazał się kawałek czegoś, co nie przypomniało wyposażenia silnika. Gad nie zdążył się schować. Strażnicy delikatnie wydobyli uciekiniera i umieścili go w transporterze - informuje inspektor Jabraszko.

dla00g8

Gada przewieziono do warszawskiego oddziału CITES. Tamtejsi eksperci stwierdzili, że jest to wąż tajwański, zwany również chińskim. Węże tego gatunku nie są jadowite. W naturze zamieszkują południowo-wschodnią Azję, m.in. Tajwan, Półwysep Koreański, Tajlandię oraz Półwysep Malajski. Ich długość życia wynosi około 12 lat. Długość dorosłego osobnika wynosi od 130 do 250 centymetrów.

Zobacz także: Tak wyglądała fala kulminacyjna na Wiśle w Warszawie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dla00g8

Podziel się opinią

Share
dla00g8
dla00g8