Trwa ładowanie...
warszawa

Warszawa. Wąż tajwański pełzał w okolicy przedszkola

Nietypowego gościa spostrzegły w czwartek pracownice jednego z warszawskich przedszkoli. Natychmiast zawiadomiły ekopatrol, który zabrał gada do stołecznego oddziału CITES.

Share
Warszawa. Wąż tajwański pełzał w okolicy przedszkola
Źródło: Straż Miejska Warszawa
drpgvkt

Wąż tajwański pojawił się w okolicy przedszkola przy ulicy Pruszyńskiego. - Z informacji wynikało, że jest dziwnego koloru i wygląda groźnie. Funkcjonariusze pilnie ruszyli pod wskazany adres - relacjonuje inspektor Jerzy Jabraszko z referatu prasowego warszawskiej straży miejskiej.

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce, zauważyli, że wąż wpełzł pod maskę zaparkowanego w pobliżu placówki auta. Strażnicy poczekali na właściciela pojazdu i poprosili go o otwarcie maski. - Ich oczomoczom ukazał się kawałek czegoś, co nie przypomniało wyposażenia silnika. Gad nie zdążył się schować. Strażnicy delikatnie wydobyli uciekiniera i umieścili go w transporterze - informuje inspektor Jabraszko.

Gada przewieziono do warszawskiego oddziału CITES. Tamtejsi eksperci stwierdzili, że jest to wąż tajwański, zwany również chińskim. Węże tego gatunku nie są jadowite. W naturze zamieszkują południowo-wschodnią Azję, m.in. Tajwan, Półwysep Koreański, Tajlandię oraz Półwysep Malajski. Ich długość życia wynosi około 12 lat. Długość dorosłego osobnika wynosi od 130 do 250 centymetrów.

Zobacz także: Tak wyglądała fala kulminacyjna na Wiśle w Warszawie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

drpgvkt

Podziel się opinią

Share
drpgvkt
drpgvkt