Trwa ładowanie...

Warszawa. Weekendowe prace na ulicach. Będą utrudnienia w ruchu

W piątek, 3 lipca, ok. godz. 22.00 wykonawca metra zmieni organizację ruchu na ul. Górczewskiej przy centrum handlowym. W weekend warszawscy drogowcy wymienią nawierzchnię ulic Ołówkowej i Parowcowej. Roboty na ul. Grójeckiej spowodują zamknięcie przejazdów przez torowisko. Będą zmiany w ruchu i kursowaniu komunikacji miejskiej.

Share
Warszawa. Weekendowe prace na ulicach. Będą utrudnienia w ruchuŹródło: Urząd m.st. Warszawa
d1382xp

Warszawa. Znów będzie można dojechać do centrum handlowego

W piątek, 3 lipca, ok. godz. 22.00 wykonawca budowy II linii metra wprowadzi zmiany w organizacji ruchu na ul. Górczewskiej w rejonie budowanego szybu demontażowego dla tarcz TBM – poinformował stołeczny ratusz. Kierowcy jadący od strony ul. Księcia Janusza znowu będą mogli dojechać do centrum handlowego. Na odcinku pomiędzy ul. Góralską a wschodnim wjazdem do centrum handlowego (z sygnalizacją świetlną) ruch będzie się teraz odbywał dwoma pasami. Jeden z nich będzie służył do skrętu na teren centrum handlowego, a drugim prosto - w kierunku Bemowa - pojadą tylko autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego, taksówki, pojazdy służb miejskich, MTON i posiadaczy identyfikatorów MW oraz motocykle.

Warszawa. Frezowanie na Białołęce

W weekend drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich wymienią nawierzchnię ulic Ołówkowej i Parowozowej na Białołęce. Od piątku, 3 lipca, ok. godz. 22.00 do poniedziałku, 6 lipca, ok. 4.00 rano zamknięta dla ruchu będzie jezdnia na odcinku od ul. Polnych Kwiatów do Wałuszewskiej. Połączenie z ul. Ołówkową stracą ulice Piskląt i Insurekcji – wytyczone zostanie tymczasowe połączenie ul. Wałuszewskiej z ul. Insurekcji. Objazd będzie prowadził ul. Polnych Kwiatów. Autobusy linii 176 i N64 zostaną skierowane na trasę przebiegającą ulicami: Bohaterów – Klasyków – Fletniowa – Parcelacyjna – Jeżowskiego.

Warszawa. Zamknięte przejazdy przez tory na ul. Grójeckiej

Od początku tygodnia ul. Grójecką i al. Krakowską nie kursują tramwaje. Zmieniły się trasy składów linii: 7, 9, 15 i 25, a kursowanie tramwajów linii 14 zostało zawieszone. Pasażerów wożą autobusy linii zastępczej Z-9. Wstrzymanie ruchu tramwajów umożliwia przeprowadzenie prac na przejazdach przez torowisko.

d1382xp

Tramwajarze wyremontują dwa przejazdy. W pierwszej kolejności, od soboty, 4 lipca, zamknięty będzie przejazd przy ul. Dickensa. W tym czasie nie będzie można bezpośrednio skręcić w lewo z ul. Grójeckiej w ul. Dickensa - za skrzyżowaniem, po jego południowej stronie, zostanie uruchomiona tymczasowa zawrotka. Natomiast jadący ul. Dickensa będą musieli skręcić na skrzyżowaniu w prawo. W kolejnym etapie, od 13 do 21 lipca, prace przeniosą się na przejazd przy ul. Korotyńskiego. Także wtedy za skrzyżowaniem będzie tymczasowa zawrotka.

Zakres przebudowy skrzyżowania ulic Grójeckiej, Racławickiej i Harfowej obejmuje również przebudowę torowiska tramwajowego i przejazdu przez tory. W poniedziałek, 6 lipca, ok. godz. 8.00 wykonawca prac zamknie obydwie zawrotki przez torowisko na wysokości Racławickiej, a ruch skieruje na tymczasowy przejazd wybudowany po północnej stronie skrzyżowania – kierowcy jadący ul. Grójecką z obydwu kierunków będą mogli tu zawrócić.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1382xp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1382xp
d1382xp