Trwa ładowanie...

Warszawa wesprze przedsiębiorców

Warszawa wprowadza program pomocowy dla firm, które w związku z epidemią koronawirusa znalazły się w trudnej sytuacji. Przedsiębiorcy mogą liczyć na obniżkę czynszu i odroczenie płatności.

Warszawa wesprze przedsiębiorcówŹródło: SPL/East News, fot: Adam Burakowski
d45192w
d45192w

- W stolicy mamy zarejestrowanych ponad 430 tysięcy podmiotów gospodarczych. Ponad połowa z nich to osoby fizyczne, prowadzące działalność gospodarczą. Właściciele małych i średnich firm, w działalność których koronawirus uderzył najbardziej - mówi Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Warszawa. Obniżenie czynszu

O czasowe obniżenie czynszu mogą ubiegać się najemcy i dzierżawcy lokali i terenów należących do miasta. Wnioski należy kierować do zakładu gospodarowania nieruchomościami lub urzędu dzielnicy. Do ratusza wpłynęło już 1028 takich wniosków.

W pierwszej kolejności będą rozpatrywane wnioski osób, które musiały zamknąć lokal. Ci, którzy zaprzestali działalności na dzierżawionym gruncie, mogą ubiegać się o 90% obniżkę. Czynsz można rozłożyć na raty, ale wniosek o odroczenie płatności można złożyć dopiero po powstaniu zaległości.

Zobacz też: Tarcza antykryzysowa. Jaka pomoc dla branży turystycznej

Kolejną z form pomocy przewidzianej przez ratusz jest odroczenie płatności na 3 miesiące lub rozłożenie na raty podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego i od środków transportowych. Wnioski należy składać za pośrednictwem ePUAPU.

Ratusz zapowiedział pomoc w rozwiązaniu umowy na wynajem ogródków gastronomicznych. Informacji jak otrzymać zwrot pieniędzy udzielającą Zarząd Dróg Miejskich i urzędy dzielnic. Przedsiębiorcy mogą też skorzystać z darmowych porad biznesowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d45192w
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45192w