Trwa ładowanie...

Warszawa. Więcej parkomatów na Pradze i Woli

Ratusz szykuje się do rozszerzenia strefy płatnego parkowania. W maju Rada Warszawy ma podjąć decyzję w sprawie 600 nowych parkomatów. Mają stanąć na Woli i Pradze-Północ. Ratusz przymierza się też do podwyżki opłat. Wyższe stawki uzależnione są jednak od rozwoju epidemii.

Share
Warszawa. Więcej parkomatów na Pradze i Woli
Źródło: PAP
d1gqx0g

Władze Warszawy planowały początkowo, że podwyżka opłat za parkowanie będzie powiązana z rozszerzeniem strefy. Pierwsza godzina postoju kosztowałaby 3,90 zł (obecnie 3 zł), druga – 4,60 zł (obecnie 3,60 zł), a trzecia - 5,50 zł (obecnie 4,20) – informuje "Super Express”.

Warszawa. Opłaty nie będą podwyższone w najbliższym czasie

Jak podkreśliła rzecznik stołecznego ratusza Karolina Gałecka, "prezydent Trzaskowski jest zdeterminowany do urealnienia cen”. Z powodu epidemii rozmowa na ten temat jest jednak odsunięta w czasie. Wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński potwierdził, że opłaty nie będą podwyższone w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Być może zmienią się tylko granice strefy płatnego parkowania.

Jak dowiedział się "Super Express" Rada Warszawy ma zająć się planem rozszerzenia strefy na sesji 14 maja. Jeśli decyzja będzie pozytywna, nowe parkomaty stanęłyby na Woli i Pradze-Północ jesienią. W przyszłym roku strefa rozszerzyłaby się o Żoliborz i Ochotę.

d1gqx0g

Warszawa. O zmiany zabiegali mieszkańcy

O zmiany częściowo postulowali mieszkańcy dzielnic. Na uliczkach Woli parkują pracownicy biurowców. Przez to mieszkańcy muszą szukać miejsca daleko od domów.

Urzędnicy szykują się też po wakacjach do konsultacji nt. utworzenia Śródmiejskiej Strefy Płatnego Parkowania. Miałaby objąć obszar między Wisłą a ul. Towarową, Dworcem Gdańskim i Trasą Łazienkowską. Opłaty byłyby tam dużo wyższe niż w innych rejonach SPPN.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1gqx0g

Podziel się opinią

Share
d1gqx0g
d1gqx0g