Trwa ładowanie...

Warszawa. Więcej połączeń do Sulejówka i w kierunku Siedlec

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planują budowę dodatkowych torów na trasie z Warszawy do Mińska Mazowieckiego. Spółka podpisała umowę na opracowanie studium wykonalności. Planowana inwestycja poprawi podróżowanie z podwarszawskich powiatów do stolicy.

Warszawa. Więcej połączeń do Sulejówka i w kierunku SiedlecŹródło: East News
d44o5re

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę o wartości blisko 3 mln zł netto na opracowanie studium wykonalności dla rozbudowy torów z Warszawy do Mińska Mazowieckiego – poinformowała spółka w komunikacie.

W ramach studium wykonalności wykonawca dokona kompleksowej analizy. Analiza określi możliwości techniczne, szczegółowe rozwiązania i zakres niezbędnych prac oraz szacowane koszty inwestycji. Studium będzie podstawą do szczegółowego projektu po 2022 roku.

– Krok po kroku tworzymy lepszą, bezpieczniejszą i sprawniejszą kolej w aglomeracjach. Inwestycje przekładają się na poprawę warunków życia, m.in. ułatwienie codziennych dojazdów do szkół i do pracy. Rozbudowa torów z Warszawy w kierunku Mińska Mazowieckiego, oddzielenie ruchu aglomeracyjnego od dalekobieżnego i towarowego zwiększy potencjał kolei jako ekologicznego transportu oraz możliwości komunikacyjne mieszkańców – powiedział sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Andrzej Bittel.

d44o5re

Warszawa. Więcej połączeń w kierunku Mińska Mazowieckiego

Studium wykonalności dotyczy budowy dodatkowych, zelektryfikowanych torów na ok. 30 km odcinku od stacji Warszawa Rembertów do stacji Mińsk Mazowiecki.

Planowana jest rozbudowa do układu czterech torów na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna. Szczegółowo przeanalizowana będzie również rozbudowa do czterech torów na odcinku Sulejówek Miłosna – Mińsk Mazowiecki.

Warszawa. Szybciej w kierunku Siedlec i Terespola

Rozbudowa torów pozwoli na oddzielenie połączeń aglomeracyjnych od połączeń dalekobieżnych i towarowych. Przełoży się to na większą dostępność do kolei, sprawne prowadzenie ruchu i poprawę przepustowości.

Dzięki inwestycji skorzystają osoby codziennie dojeżdżające do pracy m.in. z miejscowości wzdłuż linii kolejowej Mińsk Mazowiecki, Sulejówek Miłosna czy Dębie Wielkie oraz podróżni w kierunku Siedlec lub Terespola. Wzrośnie znaczenie kolei w regionie. Poprawi się system komunikacyjny miast położonych przy linii kolejowej. Będzie możliwość uruchamiania większej liczby połączeń i ułożenia rozkładu jazdy w tzw. „takcie”. W stałych odstępach czasowych będą mogły kursować pociągi z regionu do stolicy.

d44o5re

W ramach studium wykonalności przeanalizowana zostanie budowa dwóch łącznic kolejowych w Mińsku Mazowieckim. Takie rozwiązane może usprawnić transport towarów, z Lubelszczyzny na północ Mazowsza. Możliwy będzie przejazd pociągów z linii kolejowej Warszawa – Terespol (nr 2) na linię na północ w kierunku miejscowości Krusze i Tłuszcz (nr 13) – czytamy w komunikacie.

Wykonawcy studium przeanalizują również możliwość budowy skrzyżowań wielopoziomowych i przejść pod torami. To zwiększy bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym.

Termin opracowania studium wykonalności dla projektu określono na trzeci kwartał 2022 r. Wartość umowy to 2,9 mln zł netto.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d44o5re
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44o5re