Trwa ładowanie...

Warszawa. Włochy mają nowego burmistrza. Został nim Jarosław Karcz

Radni dzielnicy Włochy odwołali we wtorek z funkcji burmistrza oskarżanego o korupcję burmistrza - Artura W. Na tej samej sesji wybrali też nowego. Został nim Jarosław Karcz, dotychczasowy wiceburmistrz Pragi-Południe.
Share
Nowy burmistrz Włoch Jarosław Karcz
Nowy burmistrz Włoch Jarosław KarczŹródło: PAP, Fot: Piotr Nowak
d2pf725

Rada Dzielnicy Włochy podjęła we wtorek wieczorem uchwałę o wyborze na burmistrza dzielnicy zgłoszonego przez radnych Koalicji Obywatelskiej Jarosława Karcza, dotychczasowego zastępcy burmistrza Pragi Południe.

Zobacz także: Warszawa. Artur W. odwołany z funkcji burmistrza. Jednomyślna decyzja radnych dzielnicy Włochy

Jego kontrkandydatem był zgłoszony przez radnych niezależnych (wspierany również przez PiS) Włodzimierz Makowiecki, działacz wielu stowarzyszeń sportowych działających we Włochach, który bezskutecznie kandydował do rady dzielnicy Włochy w ubiegłorocznych wyborach samorządowych.

Jednym z pytań, które usłyszał od radnych Jarosław Karcz, dotyczyło tego, czy jeździ służbowym autem - informuje portal wyborcza.pl.

d2pf725

- Na Pradze Południu jeżdżę swoim samochodem, dostaję ryczałt na paliwo. Doprecyzuję: jeżdżę fordem mondeo - odparł Jarosław Karcz.

Kandydaturę Karcza poparło 14 z 21 radnych, sześć osób oddało głos na Makowieckiego, a jeden głos był nieważny.

Wcześniej radni odwołali jednomyślnie z funkcji burmistrza oskarżanego o korupcję Artura W.

Zobacz także: Warszawa. Łapówka dla burmistrza Włoch Artura W. Niespodziewane zachowanie tureckiego biznesmena

Samorządowiec został zatrzymany przez CBA 9 października, tuż po przyjęciu 200 tys. zł łapówki od developera. Artur W. próbował ukryć te pieniądze w garażu należącym do rodziny.

d2pf725

Podziel się opinią

Share
d2pf725
d2pf725