Trwa ładowanie...
deszczówka

Warszawa. Wola stawia na ekologię i ustawia pierwszy zbiornik na deszczówkę

Warszawska Wola wciela proekologiczne postulaty w życie. W dzielnicy pojawił się zbiornik na deszczówkę. Jeśli zda egzamin, takich zbiorków pojawi się na Woli więcej - zapowiadają władze dzielnicy.

Share
Warszawa. Wola stawia na ekologię i ustawia pierwszy zbiornik na deszczówkę Źródło: ZGN, fot: ZGN Wola
d3uj5ke

Zbiornik na deszczówkę ustawił Zakład Gospodarowania Nieruchomościami dzielnicy Wola. Stwierdzono, że to najlepszy czas na testowanie takich proekologicznych rozwiązań, ponieważ jesień to czas deszczowy.

ZGN podkreśla, że chce realizować zapisy "Strategii adaptacji do zmian klimatu dla m.st. Warszawy do roku 2030 z perspektywą do roku 2050”. Dokument przyjęli stołeczni radni w tym roku.

Pierwszy zbiornik na wodę deszczową ustawiono przy budynku na ul. Nowolipie 23B na Woli. ZGN chce w przyszłości montować podobne zbiorniki zarówno w budynkach, które należą do miasta, jak i tych zarządzanych przez wspólnoty.

d3uj5ke

Rzecznik prezydenta: nie będzie państwowego marszu 11 listopada z udziałem Andrzeja Dudy

- Rozpoczynamy od pilotażu, a wiosną, docelowo, chcemy zamontować 50 takich zbiorników. Serdecznie zachęcamy mieszkańców Woli do zgłaszania się do ZGN Wola w sprawie udostępnienia i montażu przy swoim budynku zbiornika na deszczówkę - powiedział dyrektor ZGN Mateusz Matejewski.

I zaapelował do mieszkańców Warszawy, by szanowali wodę, ponieważ "w dobie globalnego ocieplenia klimatu, staje się ona bezcenna”.

Czemu ma służyć zbiornik na deszczówkę? - Pojemniki zbierające wodę deszczową pomagają dbać o środowisko, ograniczając przesuszanie gruntów. Gromadzenie w nich deszczówki wpływa pozytywnie na różnorodność biologiczną miast. Woda deszczowa jest ponownie wykorzystywana, zmniejszając ilość ścieków odprowadzanych wprost do kanalizacji - wymieniają pracownicy ZGN.

Źródło: ZGN

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3uj5ke

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uj5ke
d3uj5ke