Trwa ładowanie...

Warszawa wspiera ochronę wilków

Tegoroczna polska edycja akcji "Godzina dla Ziemi" dedykowana ochronie wilków.

Warszawa wspiera ochronę wilków
d21nwog
d21nwog

Organizatorzy polskiej edycji Godziny dla Ziemi WWF, postanowili zadbać o sytuację wilków w naszym kraju. W najbliższą sobotę, 19 marca o godzinie 12.00, odbedzie się finał akcji. Wówczas Warszawa symbolicznie "zawyje" dla wilka.

Środowiska związane z ochroną zwierząt, a także bezpośredni organizatorzy - WWF (World Wide Fund for Nature) zachęcają do aktywnego wzięcia udziału w akcji. Tegoroczne hasło jednoznacznie odnosi się do wilków i brzmi: "Dołacz do watahy i zawyj dla wilka". Jak dotąd dla wilków zawyli mieszkańcy Białegostoku, Gdańska, Olsztyna, Poznania, Rzeszowa i Wrocławia. W tę sobotę do akcji włączą się mieszkańcy Łodzi, Krakowa i oczywiście Warszawy. Stołeczny finał akcji odbędzie się na skwerze Hoovera, o godzinie 12.00.

Każdy, kto chce wyrazić poparcie dla akcji, może dołączyć do symbolicznej wilczej watahy na stronie godzinadlaziemi.pl lub samodzielnie inicjując akcję wycia dla wilka i umieszczając filmik w mediach społecznościowych z hashtagiem #godzinadlawilka i #zawyjdlawilka. Akcję "Godzinę dla wilka" wspiera Marcin Dorociński , który jest ambasador Fundacji WWF Polska, a także zespół "Wilki".

d21nwog

WWF w ramach kampanii "Godzina dla Ziemi" angażuje ludzi w rozwiązywanie istotnych problemów ekologicznych , które wymagają wsparcia społeczeństwa. W Polsce, celem tegorocznej kampanii jest wzrost społecznej akceptacji i świadomości konieczności ochrony wilka. Dlatego też cała akcja odbywa się pod hasłem „Godzina dla wilka”.

Przeczytajcie też: Marian Kociniak nie żyje

d21nwog
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21nwog