Trwa ładowanie...

Warszawa wśród organizatorów finałów Mistrzostw Europy U-21

Turniej zostanie rozegrany w Polsce, a miasta - gospodarzy ustalił Kacper Merk, dziennikarz RMF FM

Warszawa wśród organizatorów finałów Mistrzostw Europy U-21
d2qnvqh
d2qnvqh

Finały młodzieżowych rozgrywek w piłce nożnej odbędą się w naszym kraju w 2017 roku, a oprócz stolicy reprezentacje będą też gościć m.in. Kraków i Lublin. W Warszawie zostanie rozegrany mecz otwarcia turnieju oraz finał. Obiektem goszczącym młodych zawodników będzie stadion Legii Warszawa przy ulicy Łazienkowskiej.

UEFA na razie nie ogłosiła oficjalnie, które polskie miasta będą gospodarzami finałów Mistrzostw Europy. Ma to formalnie nastąpić w lipcu, po zakończeniu aktualnie rozgrywanego turnieju drużyn młodzieżowych w Czechach. Sama decyzja, o przyznaniu nam organizacji tej prestiżowej imprezy zapadła na początku bieżącego roku.

Europejska Unia Piłkarska we wstępnym wariancie założyła, że analizie zostaną poddane dwa warianty wyboru. Pierwszy tzw. ogólnopolski brał pod uwagę jedynie merytoryczne kwalifikacje poszczególnych miast (np. jakość infrastruktury czy obiektów sportowych). Z kolei w drugim, ze względów komunikacyjnych miasta - gospodarze miałyby nie być oddalone od siebie o więcej niż 250 km. W obu tych wariantach Warszawa została uwzględniona, dlatego jej wybór wydaje się być przesądzony.

d2qnvqh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qnvqh