Trwa ładowanie...

Warszawa. "Wszyscy jesteśmy fotografami". Debata o obiektywach skierowanych na cierpienie

Gdy każdy z nas, uzbrojony w telefon komórkowy, może stać się dokumentalistą i utrwalić chwilę, która poruszy tysiące odbiorców, ten problem może nurtować dosłownie każdego. Hasło cyklu filmowego, któremu patronuje Polska Akcja Humanitarna "Wszyscy jesteśmy fotografami" nie jest na wyrost. Tym bardziej warto dołączyć do debaty, do jakiej dojdzie we wtorek w plenerowym kinie na placu Defilad.

Warszawa. Polska Akcja Humanitarna zaprasza we wtorek na plenerową  projekcję filmu "Pod ostrzałem". Film poprzedzi debata. Początek o 20.30 na placu DefiladWarszawa. Polska Akcja Humanitarna zaprasza we wtorek na plenerową projekcję filmu "Pod ostrzałem". Film poprzedzi debata. Początek o 20.30 na placu Defilad
dma1wd4
dma1wd4


Pretekstem do tego spotkania będzie projekcja filmu "Pod Ostrzałem". Ale zanim wyświetlą się jego pierwsze kadry, widzowie porozmawiają o tym, jakie kryteria musi spełniać zdjęcie, film, czy także korespondencja z katastrofy humanitarnej, aby wzbudzić zainteresowanie odbiorców, wpłynąć na losy tych, o których opowiada.

Jak obiecują organizatorzy, ważnym aspektem tej rozmowy będzie także godność bohaterów takich fotografii i jej szczególna ochrona, a także pytanie, czemu właściwie potrzebujemy dokumentacji ludzkiego cierpienia i do czego jej używamy.

W ostatnich dniach śledzimy w mediach nie tylko wydarzenia w Afganistanie, które wstrząsają całym światem, jak i polską, równie poruszającą odsłonę wypadków toczących się na granicy z Białorusią, wątków i głosów w tej dyskusji z pewnością nie zabraknie.

Gośćmi Polskiej Akcji Humanitarnej będą Magdalena Kicińska, redaktorka naczelna tytułu "Pismo. Magazyn opinii", fotograf Maciej Moskwa i Rafał Grzelewski, kiedyś dziennikarz TVN, obecnie osoba odpowiedzialna za współpracę z mediami w PAH. Spotkanie poprowadzi Michał Żakowski, dziennikarz radia Radia 357.

dma1wd4

Warszawa. "Wszyscy jesteśmy fotografami". Debata o obiektywach skierowanych na cierpienie

Film, jaki po rozmowie zobaczą uczestnicy, to opowieść o dramatycznej podróży legendarnej korespondentki wojennej "The Sunday Times", Marie Colvin i fotografa Paul Conroy po spustoszonej wojną Syrii. Te obrazy uświadamiają, do jakiego stopnia wojna dotyka nie tylko żołnierzy, niewinnych cywilów, jak i dziennikarzy, którzy ruszają realizować swoją misję w miejscach konfliktów.

Spotkanie to kolejna odsłona Kina Letniego. Początek debaty, która poprzedzi projekcję filmu, wyreżyserowanego przez Chrisa Martina, a będącego ekranizacją książki "Under the Wire" Paula Conroya, przewidziana jest na godzinę 20.30 na placu Defilad. Początek seansu o 21.30. Można przybywać bez względu na pogodę - jeśli aura będzie niełaskawa, zdarzenie przeniesie się do wnętrza Baru Studio.

"Mur" na granicy z Białorusią. Budowa już w przyszłym tygodniu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dma1wd4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dma1wd4