Trwa ładowanie...
d4ncgej

Warszawa. Wyłączone przyciski w komunikacji miejskiej. Wzmocniona dezynfekcja

Guziki w komunikacji miejskiej zostaną wyłączone, aby pasażerowie nie musieli ich dotykać. Zmieniono również preparaty do dezynfekcji pojazdów. Wszystko, aby zminimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Elementy, których najczęściej dotykają pasażerowie, będą dezynfekowane nowym środkiem
Elementy, których najczęściej dotykają pasażerowie, będą dezynfekowane nowym środkiem (East News)
d4ncgej

- W środę wysłaliśmy zalecenia do wszystkich przewoźników w Warszawie, by wyłączyli tzw. gorące guziki do otwierania drzwi. Obowiązują one od teraz, do odwołania - poinformował rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego Tomasz Kunert w rozmowie z portalem wawainfo.pl.

Drzwi otwierane będą przez kierowców. To ograniczy kontakt pasażerów z przyciskami i jednocześnie zapewni przepływ powietrza w środkach komunikacji miejskiej.

Wcześniej ZTM podjął również decyzję o zmianie środka do dezynfekcji pojazdów. Elementy autobusów i wagonów, których najczęściej dotykają pasażerowie, będą czyszczone innym niż zazwyczaj środkiem dezynfekującym.

d4ncgej

Odkażaniu będą podlegały szczególnie poręcze, uchwyty, przyciski do otwierania drzwi i automaty do sprzedaży biletów. Do dezynfekcji będą użyte preparaty specjalne, które skutecznie niszczą wirusy i grzyby.

- W związku ze zwiększonym ryzykiem zachorowań po infekcji koronawirusem w warszawskich tramwajach, autobusach oraz pociągach metra i Szybkiej Kolei Miejskich zmieniony będzie rodzaj środka dezynfekującego - powiedział Kunert.

Autobusy i wagony tramwajowe w Warszawie są sprzątane po każdym zjeździe do zajezdni. Tej samej procedurze poddawane są pociągi metra i Szybkiej Kolei Miejskiej.

W środę potwierdzono pierwszy w Polsce przypadek zachorowania na koronawirusa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d4ncgej

Podziel się opinią

Share
d4ncgej
d4ncgej