Trwa ładowanie...

Warszawa. Wynajmował mieszkania podając się za policjanta. Za czynsz miała płacić komenda

Policjanci z Nadarzyna koło Warszawy i z pruszkowskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali mężczyznę podejrzanego o stalking i oszustwo.

Warszawa. Wynajmował mieszkania podając się za policjanta. Za czynsz miała płacić komendaWarszawa. Wynajmował mieszkania podając się za policjanta. Za czynsz miała płacić komendaŹródło: Policja
d30rugg
d30rugg

Sprawą gróźb i stalkingu wobec kobiety zajmowali się policjanci z Nadarzyna pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie. Chodzi o przestępstwa, które miały miejsce w 2019 roku. Od tej pory podejrzany skutecznie unikał odpowiedzialnością.

Śledczy z Nadarzyna i funkcjonariusze z Pruszkowa ustalili miejsce pobytu mężczyzny. 41-latek został zatrzymany. W toku śledztwa wyszły na jaw kolejne przestępstwa dokonywane na terenie Pruszkowa w tym czasie przez podejrzanego.

Warszawa. Podawał się za policjanta

Okazało się, że od marca do maja tego roku mężczyzna, podając się za policjanta wynajmował mieszkanie w Pruszkowie.

Do pruszkowskiej policji zgłosiła się kobieta, która twierdziła, że zgłosił się do niej mężczyzna chcący wynająć mieszkanie.

Emerytura bez podatku. "Ta propozycja to sondowanie elektoratu"

- Przy oglądaniu mieszkania syn pokrzywdzonej widział u mężczyzny odznakę policyjną, kaburę i kajdanki. Podczas rozmów dotyczących szczegółów wynajmu oświadczył, że za jego "zakwaterowanie" będzie płaciła Komenda Stołeczna Policji – podała komisarz Karolina Kańka z KSP.

d30rugg

Szybko wyszło na jaw, że mężczyzna migał się od płacenia, zapewniając pokrzywdzoną, że otrzyma ona przelew z komendy. Pieniądze za wynajmem jednak nigdy nie wpłynęły.

- Otrzymała także maila z fałszywego adresu potwierdzającego przelew. Pokrzywdzona zorientowała się, że padła ofiarą oszusta kiedy ujawniła umowę na Internet zawartą na inne nazwisko niż to, które widniało w jej umowie – wskazała komisarz Kańka.

Kobieta skontaktowała się z Komendą Stołeczną Policji i tam otrzymała informację, że funkcjonariusz o podanych przez nią danych nie figuruje w policyjnych kadrach.

Warszawa. Próbował oszukać kilka osób

Służby ostrzegają, że nie jest to odosobniony przypadek. Podobna sytuacja miała miejsce zaledwie pod koniec kwietnia. Wówczas fałszywy mundurowy działał w ten sam sposób i twierdził, że pracuje w pruszkowskiej komendzie.

d30rugg

- Po znalezieniu ogłoszenia o wynajmie mieszkania, mężczyzna spotkał się z wynajmującą, chwalił się pracą w policji i licznymi działaniami operacyjnymi. Pokazywał też odznakę policyjną, która wydała się kobiecie podejrzana. Mężczyzna zapewniał, że komenda przelewa środki 1-go każdego miesiąca i na pewno otrzyma ona umówioną kwotę za wynajem – dodała policjantka.

Kobieta, którą próbowano oszukać w kwietniu w porę dowiedziała się, że opisany przez nią policjant nie jest w rzeczywistości funkcjonariuszem i wycofała się z umowy. Mężczyzna miał jeszcze odebrać z mieszkania swoje rzeczy, ale kontakt z nim się urwał.

Natomiast z początkiem maja podejrzany próbował oszukać innego mieszkańca Pruszkowa.

d30rugg

- Właściciel mieszkania zażądał od mężczyzny legitymacji służbowej, ale usłyszał, że została w pracy. Dał mu klucze od mieszkania i pozwolił przenocować. Kiedy 6 maja miało dojść do podpisania umowy o wynajmem mężczyzna twierdził, że prowadzi działania operacyjne i nie może stawić się na umówione spotkanie. Właściciel mieszkania zmienił zamki – podała komisarz Kańka.

Warszawa. Otwieracz do butelek imitujący policyjną odznakę

Do zatrzymania oszusta doszło 7 maja w Warszawie. Mężczyzna posiadał przy sobie otwieracz do butelek imitujący odznakę policyjną, kominiarki oraz kajdanki.

Warszawa. Wynajmował mieszkania podając się za policjanta. Za czynsz miała płacić komenda Policja
Warszawa. Wynajmował mieszkania podając się za policjanta. Za czynsz miała płacić komendaŹródło: Policja

W toku śledztwa wyszło na jaw, że 41-latek był poszukiwany przez dwie jednostki policji celem ustalenia miejsca pobytu. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty stalkingu i gróźb karalnych oraz zarzuty oszustwa i usiłowania oszustwa.

d30rugg

Zatrzymany przyznał się do przestępstw. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d30rugg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30rugg