Trwa ładowanie...
ycipk-44jwpl

Warszawa. Wypadek na Bielanach. Duże zmiany na Sokratesa

Warszawa. Po tragicznym wypadku na Bielanach, na ul. Sokratesa pojawią się progi spowalniające. W czwartek przed południem drogowcy zaczęli ich montaż.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Montaż progów spowalniających na ul. Sokratesa po śmiertelnym wypadku w tym miejscu
Warszawa. Montaż progów spowalniających na ul. Sokratesa po śmiertelnym wypadku w tym miejscu (WP.PL, Fot: maciej)
ycipk-44jwpl

Progi spowalniające na ul. Sokratesa na Bielanach mają poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu. Taką decyzję podjęły władze miasta i służby drogowe w Warszawie po tym, jak 20 października doszło tam do śmiertelnego wypadku.

Przypomnijmy, że w październikową niedzielę, po godz. 13, na przejściu dla pieszych rozpędzone osobowe bmw potrąciło mężczyznę. Według świadków, 33-latek w ostatniej chwili zdążył odepchnąć na chodnik żonę i odsunąć wózek z dzieckiem. Sam zmarł w wyniku odniesionych obrażeń, po długiej reanimacji.

W środę pracownicy ZDM zamontowali przy Sokratesa oznakowanie pionowe i poziome. W czwartek od samego rana montowane są progi. Jak zapewniły służby, konstrukcje pojawią się na całej długości ulicy.

ycipk-44jwpl

Taki sposób ograniczenia prędkości przejeżdżających przez Bielany samochodów będzie tymczasowy. Warszawski ZDM planuje przebudowę ulicy Sokratesa. Po tych pracach, dwupasmówka zostałaby zawężona do jednego pasa ruchu.

Zobacz: Awantura o TK. Joanna Lichocka odpowiada Andrzejowi Rzeplińskiemu

- Zmiany na Bielanach są konieczne i nie dyskutujemy z tym, ale w tej chwili ZDM nie ma na to środków – powiedziała nam kilka dni po wypadku rzeczniczka Karolina Gałecka. Zdaniem drogowców, kompleksowe zmiany w tej części miasta pochłoną 16 mln zł.

ycipk-44jwpl

Podejrzany o spowodowanie śmiertelnegopotrącenia na Bielanach, zgodnie z decyzją Sądu Okręgowego w Warszawie, został już zatrzymany przez policję. Według opinii lekarzy, nie może on przebywać w areszcie, ale może przebywać na oddziale zamkniętym przy areszcie.

Źródło: IAR

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WawaLove
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-44jwpl

ycipk-44jwpl
ycipk-44jwpl