Trwa ładowanie...
d1gelsf

Warszawa. Wystawa fotografii "Koleżanki i koledzy" w Muzeum Warszawskiej Pragi

Muzeum Warszawskiej Pragi zaprasza na wystawę fotografii Zeldy Klimkowskiej „Koleżanki i koledzy”. To pierwsza wystawa czasowa po ponownym otwarciu Muzeum. Złożą się na nią fotografie prażan i prażanek – dalszych i bliższych sąsiadów artystki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Wystawę można oglądać od 17 lipca
Warszawa. Wystawę można oglądać od 17 lipca (Muzeum Warszawskiej Pragi)
d1gelsf

Wystawę będzie można obejrzeć od 17 lipca do 6 września.

- Cieszymy się, że od lipca możemy ponownie zaprosić Państwa do Muzeum Warszawskiej Pragi. Przygotowaliśmy wystawę fotograficzną, na której pokażemy niecodzienne portrety mieszkańców dzielnicy – mówi PO Kierownika Muzeum Warszawskiej Pragi, Patrycja Labus-Sidor.

Jak informują organizatorzy, zdjęcia Zeldy Klimkowskiej to próba uchwycenia na kliszy przemian zachodzących w dzielnicy na przełomie lat dziewięćdziesiątych i pierwszej dekady lat dwutysięcznych. W tym czasie w okolice Pragi Północ przeprowadziło się wielu artystów. Zaczęły powstawać niezależne galerie, kluby i teatry. Seria fotografii pokazuje nowy wizerunek dzielnicy przez pryzmat pojedynczych osób – zarówno osiadłych, jak i „nowych” Prażan. Stąd tytuł wystawy: „Koleżanki i koledzy”.

d1gelsf

Do portretów indywidualnych Zelda Klimkowska zapraszała głównie osoby, które spotykała na co dzień: sprzedawczynię z narożnego sklepu, bywalca pobliskiej kawiarni, „opiekuna” podwórka Inżynierska 3. Swoich modeli prosiła o wskazanie miejsca sesji fotograficznej, najlepiej w prywatnej przestrzeni, gdzie portretowany czułby się swobodnie.

- Prezentowane fotografie są nie tylko moją kreacją, są wynegocjowane z bohaterami. Patrzę na nich ciepło, nie oceniam ich, a nawet podziwiam ich specyficzne piękno – mówi autorka zdjęć.

Wystawa potrwa od 17 lipca do 6 września 2020. Muzeum Warszawskiej Pragi czynne jest od czwartku do niedzieli w godzinach 10.00 – 18.00.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1gelsf

Podziel się opinią

Share
d1gelsf
d1gelsf