Trwa ładowanie...

Warszawa. Zaczyna się głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego

Po raz siódmy warszawiacy zdecydują na co przeznaczyć w przyszłym roku ponad 83 mln zł z budżetu miasta. Głosować można od 1 do 15 września papierowo albo przez Internet. Lista zwycięskich projektów zostanie ogłoszona 30 września.

Warszawa. Zaczyna się głosowanie w ramach budżetu obywatelskiegoŹródło: Urząd m.st. Warszawa M. Chołuj
d1znwtl
d1znwtl

Jak informuje stołeczny ratusz, w tej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy zgłosili 2243 projekty. Spośród nich po etapach oceny, pod kątem zgodności z przepisami oraz możliwości realizacji w ciągu jednego roku oraz odwołań, zostały dopuszczone 1503. Z nich 1397 to projekty dzielnicowe a 106 ogólnomiejskie.

Jak co roku mieszkańcy zgłosili wiele pomysłów, związanych z przestrzenią publiczną. Są to np. dodatkowe nasadzenia zieleni, postawienie większej liczby ławek, zagospodarowanie skwerów czy stworzenie wybiegów dla psów. Duża część projektów dotyczy utworzenia placów zabaw oraz obiektów sportowo-rekreacyjnych. Bardzo popularne są również pomysły na organizowanie zajęć sportowych, warsztatów naukowych, pikników oraz budowy nowych ścieżek rowerowych.

– Dzięki budżetowi obywatelskiemu każdy mieszkaniec ma wpływ na to, co powstanie w Warszawie, na sąsiedniej ulicy lub w części miasta, która jest nam szczególnie bliska. Dlatego gorąco zachęcam do wzięcia udziału w głosowaniu i wyborze najciekawszych i najbardziej potrzebnych projektów. Wspólnie decydujmy o naszym mieście – powiedziała Aldona Machnowska–Góra, dyrektorka koordynatorska ds. kultury i komunikacji społecznej m.st. Warszawy.

Warszawa. Jak głosować?

Jak informuje ratusz, głosowanie rozpocznie się 1 września i będzie trwało do 15 września 2020 r. Udział w głosowaniu może wziąć każdy mieszkaniec Warszawy. Nie trzeba być zameldowanym w mieście. Głos mogą również oddać warszawiacy poniżej 13. roku życia - wówczas niezbędna jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego.

d1znwtl

Głosować można papierowo, w urzędzie dzielnicy lub przez Internet na stronie app.twojbudzet.um.warszawa.pl.

Każdy mieszkaniec może zagłosować na 15 projektów dzielnicowych (w jednej wybranej przez siebie dzielnicy) oraz 10 projektów ogólnomiejskich.

Lista zwycięskich projektów zostanie ogłoszona 30 września 2020 r. Projekty, które uzyskają najwięcej głosów i zmieszczą się w danej puli, zostaną skierowane do realizacji w przyszłym roku.

W zeszłorocznej edycji głosowania warszawiacy oddali ponad 100 tys. głosów.

d1znwtl

- Od 2015 roku zrealizowaliśmy ponad 3 tys. pomysłów zgłoszonych w ramach budżetu obywatelskiego, a następnie wybranych przez samych mieszkańców. W ostatnich miesiącach zrealizowaliśmy m.in: tężnię Maciejka na Ursynowie, wielofunkcyjne boisko na placu Baśniowym na Ochocie czy wiaty rowerowe przy szkołach. Już 30 września, po zliczeniu głosów, dowiemy się, które projekty powstaną na terenie miasta w 2021 roku – dodała Magdalena Roguska, wiceprzewodnicząca Rady m.st. Warszawy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1znwtl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1znwtl