Trwa ładowanie...

Warszawa. "Zaszczep się w majówkę". Mobilna akcja z jedną dawką

Ciężarówki z kontenerami i namiotami, przystosowanymi do szybkiego przekształcenia w najprostszy punkt szczepień, ruszą w majowy weekend do wszystkich miast wojewódzkich. Na zaszczepienie przeciwko COVID-19 preparatem Johnson&Johnson liczyć mogą osoby powyżej 36 roku życia i starsze. Nie trzeba się rejestrować, koniecznie jednak jest zaopatrzenie się wcześniej w e-skierowanie.

Share
Warszawa. Na jednodawkowe szczepienie preparatem J&J zgłosić się będzie można w majówkę na placu Bankowym
Warszawa. Na jednodawkowe szczepienie preparatem J&J zgłosić się będzie można w majówkę na placu BankowymŹródło: Materiały WP
d1foapm

Szef KPRM Michał Dworczyk, koordynator Narodowego Programu Szczepień, zapowiedział, że takie mobilne punkty "będą wykorzystywane do wzmocnienia, zagęszczenia sieci punktów szczepień, po to, żeby łatwiej i szybciej Polacy mogli się szczepić". W tej majowej akcji używane będą jednodawkowe szczepionki firmy Johnson & Johnson. Po majówce mobilne punkty szczepień ruszą w teren, do powiatów.

Akcja potrwa od 1 do 3 maja. W Warszawie taki mobilny punkt uruchomiony zostanie przed Mazowieckim Urzędem Wojewódzkim, przy placu Bankowym 3/5. Szczepić będzie fachowy zespół złożony z lekarzy, pielęgniarek i osób koordynujących. Pomocy pacjentom mają udzielać terytorialsi.

d1foapm

Warszawa. "Zaszczep się w majówkę". Mobilna akcja z jedną dawką

Ta specjalna akcja, która przeprowadzana jest z inicjatywy rządu, wspieranej przez wojewodów, jest okazją do tego, by po majowych spacerach i aktywności na świeżym powietrzu, skorzystać z tej okazji, że na szczepienie można stawić się bez rejestrowania się wcześniej. Jednak trzeba mieć przy sobie zaświadczenie o wpisaniu się do list chętnych do przyjęcia szczepionki. Dowód może mieć postać elektroniczną.

W województwie mazowieckim do czwartku wykonano już 1 710 919 szczepień, z czego 426 568 to liczba osób w pełni zaszczepionych. Najwięcej osób do tej pory zaszczepiono w Warszawie - 787 572. 191 665 warszawiaków jest już po dwóch dawkach. W całym kraju wykonano już ponad 11 milionów szczepień.

Niezwykła skała z islandzkiej jaskini. Tajemnica apokalipsy Wikingów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1foapm

Podziel się opinią

Share
d1foapm
d1foapm