Trwa ładowanie...

Warszawa. Zatrzymany za posiadanie ponad 600 kg tytoniu

Policjanci z Ochoty zatrzymali mężczyznę, który posiadał ponad 600 kilogramów tytoniu. Skarb państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy oraz podatku mógł stracić prawie 680 tysięcy złotych. 35-latek usłyszał zarzuty.
Share
Warszawa. Zabezpieczono ponad 600 kg "krajanki" tytoniu
Warszawa. Zabezpieczono ponad 600 kg "krajanki" tytoniuŹródło: Policja, Fot: Policja
d3w41xx

Policjanci z Ochoty zostali poinformowani o mężczyźnie, który przewoził w swoim samochodzie dużą ilość tytoniu. Tytoń miał służyć do produkcji papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci udali się pod wskazany adres i po krótkiej obserwacji zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi. Gdy 35-latek zatrzymał samochód, policjanci przystąpili do działania i wylegitymowali mężczyznę. W samochodzie znaleźli 34 worki z tytoniem.

Policjanci udali się z 35-latkiem do należącej do niego firmy. W trakcie przeszukania znaleźli kolejną porcję tytoniu oraz dużą ilość gotówki. Pieniądze zostały zabezpieczone na poczet przyszłej kary.

d3w41xx

- Mężczyzna został doprowadzony do komendy. W wyniku przeprowadzonych działań udało się zabezpieczyć prawie 610 kilogramów tytoniu. Skarb państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy oraz podatku mógł stracić prawie 680 tysięcy złotych - przekazał oficer prasowy Komendanta Rejonowego Policji Warszawa III mł. asp. Karol Cebula.

Mężczyzna usłyszał zarzut. Przyznał się do popełnienia przestępstwa i dobrowolnie poddał się karze.

Za złamanie przepisów kodeksu karno-skarbowego 35-latkowi grozi wysoka grzywna.

Policja rozbiła międzynarodowy gang fałszerzy leków

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3w41xx

Podziel się opinią

Share
d3w41xx
d3w41xx