Trwa ładowanie...

Warszawa. Zazieleni się ulica Stalowa

W tym roku na wielu ulicach pojawiła się miejska zieleń. Kolejną lokalizacją, w której planowane są nowe nasadzenia, jest praska ul. Stalowa.

Warszawa. Ulica Stalowa wkrótce się zazieleniWarszawa. Ulica Stalowa wkrótce się zazieleniŹródło: Zarząd Dróg Miejskich, fot: Zarząd Dróg Miejskich
d323xvo
d323xvo

Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich, nowa zieleń już pojawia się na ul. Saskiej, Ludnej, Jana Pawła II i Wybrzeżu Kościuszkowskim. Na ul. Paryskiej i Francuskiej pojawi się niebawem. W ostatnim czasie zazielenione zostały ulice Lindleya, Górczewska i “obwodnica” Targówka - ciąg ulic Gorzykowska-Handlowa-Ossowskiego.

Warszawa. Zieleń na ul. Stalowej

Planowane zmiany na ul. Stalowej możliwe są dzięki wcześniejszemu uporządkowaniu parkowania. Chodzi m.in. o rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego na Pragę-Północ. Po wyznaczeniu legalnych miejsc parkingowych na jezdni drogowcy zabezpieczą chodniki przed nielegalnym postojem aut. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez posadzenie nowych trawników i roślin.

d323xvo

Tej jesieni drogowcy planują zazielenić ok. półtorakilometrowy odcinek między ulicami Inżynierską i Szwedzką. Na całej jego długości po obu stronach ulicy betonowe płyty chodnikowe ustąpią miejsca nowym trawnikom i rabatom kwiatowym. Zieleń pojawi się m.in. wzdłuż miejsc parkingowych oraz w narożnikach skrzyżowań – czytamy w komunikacie.

Zamontowanych zostanie ok. 30 stojaków rowerowych i tyle samo ławek. Zmiany nie wiążą się ze zmianą organizacji parkowania, która już się odbyła w ramach wdrażania SPPN. Chodniki będą zastąpione zielenią tylko tam, gdzie nie będzie to powodować utrudnień dla pieszych.

Jak podkreśla Zarząd Dróg Miejskich, obszerny projekt zagospodarowania dla ulicy Stalowej był szczegółowo uzgadniany ze stołecznym Zarządem Zieleni. Musi być zaakceptowany przez Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

ZDM podkreśla, że sadzenie i późniejsze utrzymanie zieleni nie jest jego głównym zadaniem. W tej kwestii ściśle współpracuje z Zarządem Zieleni, by wspólnie zrealizować ten projekt do końca roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d323xvo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d323xvo