Trwa ładowanie...
d3pkc93

Warszawa. ZDM przebuduje niebezpieczne przejście dla pieszych na Bemowie

Zarząd Dróg Miejskich poinformował o realizacji programu poprawy bezpieczeństwa na drogach. Najbardziej niebezpieczne przejścia "są wyposażane w sygnalizację świetlną lub elementy uspokojenia ruchu". Tak dzieje się właśnie na jednej z ulic na Bemowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. ZDM przebuduje niebezpieczne przejście dla pieszych na Bemowie
Warszawa. ZDM przebuduje niebezpieczne przejście dla pieszych na Bemowie (zdm.waw.pl)
d3pkc93

Warszawa. ZDM przebuduje przejście dla pieszych

Zarząd Dróg Miejskich poinformował, że kompleksowy audyt wszystkich przejść dla pieszych do tej pory objął 12 dzielnic i ponad 3 tys. zebr, a w tym roku kontrolowane jest ostatnie 6 dzielnic.

- Przejście przez ul. Radiową przy ul. Andyjskiej jest jednym z kilkudziesięciu w całej Warszawie, które zostały zidentyfikowane jako potencjalnie najbardziej niebezpieczne dla pieszych. Jezdnia ma tutaj po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, co umożliwia wyprzedzanie - poinformowali w środę drogowcy.

d3pkc93

ZDM podkreśla, że wykroczenie takie często jest śmiertelnie niebezpieczne dla pieszych. Ruch w okolicy przejścia ma zostać uspokojony, dzięki czemu piesi będą mogli bezpiecznie przejść przez jezdnię. Ponadto azyl na przejściu zostanie powiększony w taki sposób, aby dodatkowy pas ruchu w kierunku centrum zaczynał się za przejściem. Aby wymusić na kierowcach przestrzeganie dozwolonej prędkości jazdy (40 km/h) tor jazdy zostanie odgięty. Pojawią się również progi zwalniające.

- Projekt zmian został już zatwierdzony, a prace przy jego wprowadzeniu się rozpoczęły. Dzięki temu już niedługo piesi będą mogli bezpiecznie przedostać się na drugą stronę ulicy - dodaje ZDM.

Zobacz także:Otwieranie przedszkoli i żłobków. Piotr Mueller podsumowuje zachowanie Rafała Trzaskowskiego

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3pkc93

Podziel się opinią

Share
d3pkc93
d3pkc93