Trwa ładowanie...

Warszawa. ZDM rozpoczął prace rozszerzania strefy płatnego parkowania na Pradze i Woli

ZDM startuje z oznakowaniem miejsc parkingowych na ulicach Pragi i Woli. Od początku września rozszerzeniu ulegnie Strefa Płatnego Parkowania Niestrzeżonego.

Warszawa. ZDM rozpoczął prace rozszerzania strefy płatnego parkowania na Pradze i Woli
d18uyvc

Jak podaje ZDM, na Pradze nowa strefa obejmie kilkadziesiąt ulic, natomiast na Woli około stu. Aby wprowadzić opłaty, niezbędne jest oznakowanie wszystkich miejsc postojowych.

"Dla każdej ulicy przygotowywany jest projekt nowej stałej organizacji ruchu w dwóch wariantach oraz czasowa organizacja ruchu na okres wprowadzania zmian. Podział na dwa warianty wynika z przyjętego sposobu wdrażania strefy. Na 7 września, czyli pierwszy dzień obowiązywania rozszerzonej strefy, przede wszystkim musi być gotowe pełne oznakowanie wszystkich miejsc postojowych. Następnie sukcesywnie będą wprowadzane dodatkowe elementy takie jak azyle na przejściach dla pieszych czy wysepki służące zabudowaniu powierzchni wyłączonych z ruchu" – podaje Zarząd Dróg Miejskich.

Warszawa. Pierwsze projekty już gotowe

Niektóre ulice mają już gotowe projekty. Drogowcy planują udostępnienie projektów organizacji ruchu.

d18uyvc

"Zobacz także: Wola Krzysztoporska. Odkrycie archeologiczne. Remontowali park, wykopali skarby"

"W Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego postój jest możliwy jedynie na precyzyjnie wyznaczonych miejscach. Oznacza to konieczność kompleksowego przeglądu oznakowania na wszystkich ulicach, które zostaną włączone w granice SPPN. Odświeżamy wytarte oznakowanie poziome, aktualizujemy znaki drogowe oraz wprowadzamy poprawki w organizacji ruchu. Projekty dla poszczególnych ulic są opracowywane przez ZDM, zatwierdzane przez Biuro Polityki Mobilności i Transportu i następnie wdrażane na zlecenie ZDM przez Zakład Remontów i Konserwacji Dróg" – dodaje ZDM.

Ze względu na rozległy obszar objęty projektem, na samo malowanie białych linii, które będą wyznaczać parkingi, będzie potrzebne 24 500 m² farby. Na obszarach, gdzie nie uda się wyznaczyć pełnowymiarowych miejsc parkingowych, powstanie przestrzeń jedynie dla posiadaczy abonamentu mieszkańca.

d18uyvc

Warszawa. Abonamenty dla mieszkańca

"Równocześnie szykujemy się też do uruchomienia procesu wydawania abonamentów dla mieszkańców nowej strefy. O wydanie dokumentu uprawniającego do bezpłatnego postoju w pobliżu miejsca zamieszkania będzie się można ubiegać w sierpniu" – informują drogowcy.

Rozszerzenie strefy płatnego parkowania związane jest m.in. z uruchomieniem kolejnych odcinków drugiej linii metra, co wyraźnie wpływa na sytuację parkingową dzielnicach.

Przed rozpoczęciem prac w terminie od 14 października do 10 listopada 2019 roku trwały konsultacje z mieszkańcami.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d18uyvc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d18uyvc