Trwa ładowanie...

Warszawa. ZDM zapowiada przebudowę ul. Sokratesa jeszcze w tym roku

W ubiegłą środę na ul. Sokratesa doszło do kolejnego wypadku na przejściu dla pieszych. Zarząd Dróg Miejskich planuje przebudowę niebezpiecznej ulicy jeszcze w tym roku. Drogowcy czekają na zatwierdzenie projektu organizacji ruchu.

Share
Warszawa. Funkcjonariusz policji na miejscu zdarzenia drogowego na ulicy Sokratesa
Warszawa. Funkcjonariusz policji na miejscu zdarzenia drogowego na ulicy Sokratesa Źródło: PAP, Fot: Albert Zawada
d2huga3

W 2019 r. na Sokratesa doszło do dramatycznego wypadku. Jadący z prędkością ponad 130 km/h samochód uderzył w mężczyznę, który przechodził po pasach z rodziną. Pieszy zginął na miejscu. Po tym wypadku Zarząd Dróg Miejskich zapowiadał przebudowę ulicy Sokratesa.

PAP zwrócił się do ZDM z pytaniem o realizację tej zapowiedzi. - Jeśli chodzi o przebudowę ulicy, czekamy na zatwierdzenie projektu organizacji ruchu - przekazał rzecznik prasowy ZDM Jakub Dybalski.

d2huga3

Przygotowany wcześniej projekt, po spotkaniach z radnymi dzielnicowymi i mieszkańcami, był w zeszłym roku poprawiany przez ZDM. - Głównym celem przebudowy ma być poprawa bezpieczeństwa, ale to jednocześnie duża zmiana dla okolicznych mieszkańców, więc chcemy zbudować ulicę, która jak najlepiej wpasuje się w ich potrzeby - wyjaśnił Dybalski.

Jak wskazał, podstawowy projekt zakłada zwężenie ulicy do jednego pasa ruchu w każdą stronę, wyznaczenie miejsc do parkowania na zewnętrznych pasach ruchu, uspokojenie ruchu przy skrzyżowaniach (m.in. przez budowę trzech rond) i budowę nowej infrastruktury rowerowej.

Dybalski zapowiedział, że ZDM chcemy to zrobić w tym roku, ale czeka na zatwierdzenie projektu.

Odnosząc się do wypadku, do którego doszło w środę na przejściu przy skrzyżowaniu Sokratesa z Wólczyńską, gdzie została potrącona 59-latka, Dybalski zwrócił uwagę, że "oczywistą przyczyną było złamanie najważniejszego chyba przepisu ruchu drogowego". - Jeśli ktoś jeździ (lub chodzi) na czerwonym świetle, najwymyślniejsza infrastruktura ma znaczenie marginalne - zaznaczył.

Groźny wypadek na A1. Tak badają przyczyny zmiażdżenia ciężarówki

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2huga3

Podziel się opinią

Share
d2huga3
d2huga3