Trwa ładowanie...
d1hugcz

Warszawa. Złodziej "złota rączka" okradał hotel, w którym pracował

Policjanci z komendy na warszawskim Mokotowie zatrzymali pracownika technicznego hotelu. W ciągu dwóch tygodni miał on ukraść prawie 100 urządzeń multimedialnych znajdujących się w hotelowych pokojach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Przesłuchanie podejrzanego w sprawie hotelowych kradzieży.
Warszawa. Przesłuchanie podejrzanego w sprawie hotelowych kradzieży. (Policja, Fot: Komenda Stołeczna Policji)
d1hugcz

35-latek pracował w hotelu jako "złota rączka", jednak to nie na usuwanie awarii poświęcał najwięcej czasu. Mężczyzna znalazł sobie inne dochodowe zajęcie, mianowicie kradł podłączone do telewizorów urządzenie multimedialne.

Wejście do pokojów umożliwiała mu pracownicza karta dostępowa. Czas, który w nich spędzał był za krótki na przeprowadzenie jakiejkolwiek naprawy, ale wystarczający na dokonanie kradzieży. Każde z urządzeń multimedialnych było warte około 200 złotych. 35-latek ukradł ich 98, co w sumie dało prawie 20 tysięcy złotych.

Warszawa. Złodziej "złota rączka" usłyszał zarzuty

d1hugcz

Na trop złodzieja wpadło kierownictwo hotelu po analizie materiału z monitoringu. Sprawę zgłoszono na policję, jednak początkowo nie było znane miejsce pobytu podejrzewanego. W dokumentacji pracownika w hotelu podany był adres w zachodniej Polsce. Zatrzymanie utrudniał też fakt, że mężczyzna zaraz po dokonaniu kradzieży poszedł na zwolnienie lekarskie i nie pojawiał się w pracy.

Zobacz też: Jarosław Kaczyński o "nihilizmie". Publicyści podzieleni

Kierownictwo hotelu podejmowało próby skontaktowania się z podejrzanym, jednak ten nie pojawiał się na umówionych spotkaniach. Ostatecznie udało się go zwabić do hotelu. Tam na "złotą rączkę" czekała już policja.

d1hugcz

Zaskoczonego mężczyznę policjanci zabrali na komendę, gdzie usłyszał zarzut kradzieży 98 urządzeń. 35-latek nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania zeznań. Sprawę rozpatrzy sąd. Kara, która grozi hotelowemu złodziejowi, to 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa kradzieży urządzeń w hotelu nie była jego pierwszą stycznością z wymiarem sprawiedliwości.

Źródło: Policja

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d1hugcz

d1hugcz
d1hugcz