Trwa ładowanie...

Warszawa. Zmasowana akcja policji po długim weekendzie

Przez cały wtorek policjanci będą prowadzić wzmożone kontrole. Kaskadowy pomiar prędkości dotyczy także dróg w Warszawie. Akcja drogówki ma zakończyć się ok. 22:00.

Warszawa. Zmasowana akcja policji po długim weekendzieŹródło: PAP, fot: Marcin Bielecki
d3c8g94
d3c8g94

Policja będzie prowadzić kaskadowy pomiar prędkości. Oznacza to co najmniej dwa patrole policyjne, w niewielkiej odległości od siebie, które skontrolują prędkość kierowców. Funkcjonariusze sprawdzają kierowców w terenie zabudowanym i poza nim.

Według Komendy Głównej Policji, ta akcja pomoże ograniczyć zagrożenia wynikające z nadmiernej prędkości. Przypomina i uświadamia, że to przyczyna tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Policjanci drogówki wyjechali na ulice Warszawy i całego kraju radiowozami oznakowanymi i nieoznakowanymi. Sprawdzają też prędkość samochodami wyposażonymi w wideorejestratory oraz ręcznymi miernikami prędkości.

Szymon Hołownia chciałby, by Donald Tusk mu doradzał

Kierowcy powinni spodziewać się kaskadowego pomiaru prędkości szczególnie w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, czyli w pobliżu tzw. czarnych punktów.

d3c8g94

Biuro Ruchu Drogowego KGP przestrzega przed surowymi konsekwencjami dla kierowców łamiących przepisy. Mandat, punkty karne, a nawet zatrzymanie prawa jazdy - brzmi jak niezbyt dobry początek nowego roku.

Przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym oznacza zatrzymanie dokumentu. W 2019 roku z tego powodu zatrzymano prawie 50 tys. osób.

"Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań" - podkreśla policja.

Źródło: portalsamorządowy.pl

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3c8g94
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c8g94