Trwa ładowanie...

Warszawa. Zmiany na placu Zbawiciela. Skorzystają piesi

Piesi mają powody do radości. Na placu Zbawiciela zaczęła obowiązywać nowa organizacja ruchu. Dodatkowo miasto stara się umożliwić zachowanie odpowiedniego dystansu osobom korzystającym w tym rejonie z restauracji i kawiarni. 

Share
Warszawa. Zmiany na placu Zbawiciela. Skorzystają piesi
Źródło: East News, Fot: East News
d37w3hd

Na placu Zbawiciela, który znany jest doskonale wszystkim warszawiakom, powiększyła się przestrzeń dla pieszych oraz osób przebywających na licznych w tej okolicy ogródkach gastronomicznych. Chodzi o umożliwienie zachowania bezpiecznego dystansu tym, którzy chcą w tym miejscu zjeść śniadanie, obiad czy napić się kawy lub drinka.

"Zadaniem pilotażowego projektu jest zbadanie, jak nowe zmiany w funkcjonowaniu miasta przyjmą się wśród wszystkich użytkowników przestrzeni publicznej, zwłaszcza mieszkańców centrum oraz przedsiębiorców, prowadzących w tej części miasta działalność gastronomiczną. Nasz pilotaż rozpoczynamy w jednym z najbardziej znanych i lubianych miejsc w Warszawie – na placu Zbawiciela" – powiedział zastępca prezydenta Warszawy, Robert Soszyński.

d37w3hd

Warszawa. Jest szansa, że zmiany organizacji ruchu zostaną na dłużej

Zmiany te na razie są tymczasowe, jednak jak informuje stołeczny ratusz, jeśli pomysł zostanie optymistycznie przyjęty przez mieszkańców stolicy, jest spora szansa na jego przedłużenie.

Restauracje już otwarte. Poszliśmy do jednej z nich z kamerą

"Część zewnętrznej jezdni ronda na placu Zbawiciela została wygrodzona i oddzielona barierami. Na wjazdach i zjazdach pojawiły się nowe, żółte oznaczenia tymczasowej organizacji ruchu" – komentuje zmiany Tomasz Kunert, zastępca rzecznika prasowego w stołecznym ratuszu.

d37w3hd

W Warszawie podobne zabiegi, udostępniania większej przestrzeni pieszym, mają miejsce m.in. w okresie letnim na Trakcie Królewskim.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d37w3hd

Podziel się opinią

Share
d37w3hd
d37w3hd