Trwa ładowanie...
d831eyr

Warszawa. Zmiany na ulicy Potockiej. Będzie bezpieczniej

Ul. Potocka na odcinku między ulicami Gwiaździstą a Mickiewicza będzie miała nową nawierzchnię, chodniki i zjazdy. Zmiany poprawią bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Nowa ulica powinna być gotowa do 31 sierpnia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Ulica Potocka przejdzie remont
Warszawa. Ulica Potocka przejdzie remont (Zarząd Dróg Miejskich)
d831eyr

Remont ulicy już trwa. Zgodnie z planem ma się zakończyć pod koniec wakacji - poinformował Zarząd Dróg Miejskich.

Ul. Potocka to jedna z głównych ulic na Żoliborzu. Przebiega między ulicami Gwiaździstą a Słowackiego. Największe skrzyżowanie tworzy z ul. Mickiewicza. Przy Potockiej znajduje się wiele bloków mieszkalnych. Wjeżdża się od niej pod stadion Marymontu i na sąsiadujące korty tenisowe. Ulica pełni więc kilka funkcji w ruchu międzyosiedlowym i lokalnym.

Warszawa. Remont chodnika

Remont prowadzony jest na odcinku od ul. Gwiaździstej do ul. Mickiewicza. Fragment o długości 550 metrów zyska nową, równą nawierzchnię. Kolejne warstwy asfaltu zostaną wzmocnione specjalną siatką z włókna szklanego. Prace z tym związane nastąpią po zakończeniu układania krawężników. Przypadną na jeden z sierpniowych weekendów.

d831eyr

Nowy asfalt to tylko część prac. Remont obejmie również wszystkie zjazdy z ulicy, zatokę przystankową przy rondzie Turowicza a także chodniki. Chodnik zostanie położony też tam, gdzie go brakowało, czyli po północnej stronie ul. Potockiej – od skrzyżowania z ul. Drohicką w stronę ul. Gwiaździstej. Dzięki temu piesi będą mogli poruszać się po obu stronach ulicy.

Obecnie prowadzone prace nie są uciążliwe dla kierowców. Droga jest otwarta dla ruchu, który w ciągu dnia odbywa się wahadłowo. Tylko miejscami mogą pojawić się utrudnienia. Ulica zostanie zamknięta dopiero na czas asfaltowania, które prawdopodobnie uda się przeprowadzić w jeden z weekendów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d831eyr

Podziel się opinią

Share
d831eyr
d831eyr