Trwa ładowanie...

Warszawa. Zmiany przy ul. Kasprzaka. Nowy chodnik i ścieżka rowerowa

Kilka dni temu rozpoczęła się budowa chodnika i ścieżki rowerowej po północnej stronie ul. Kasprzaka, od ul. Karolkowej. Prace obejmą najpierw ok. 50-metrowy odcinek. Docelowo dotrą do ul. Giełdowej.

Share
Warszawa. Na ul. Kasprzaka będzie nowy chodnik i ścieżka rowerowaWarszawa. Na ul. Kasprzaka będzie nowy chodnik i ścieżka rowerowaŹródło: Zarząd Dróg Miejskich, fot: Zarząd Dróg Miejskich
d2uyh36

Jak poinformował Zarząd Dróg Miejskich, prace są wykonywane i finansowane przez prywatnego inwestora, który kończy realizację inwestycji komercyjnej w pobliżu. Obowiązek ten nakłada na niego ustawa o drogach publicznych.

Projekt zakłada budowę ścieżki rowerowej i wymianę chodnika po północnej stronie ul. Kasprzaka, na odcinku między ulicami Karolkową a Giełdową. Pierwszy z trzech etapów obejmuje ok. 50-metrowy odcinek od ul. Karolkowej. Widać już zarys przyszłej drogi dla rowerów. Wymieniony częściowo został też chodnik.

Pierwszy etap dotyczy także prac na fragmencie ul. Karolkowej od ul. Kasprzaka do Giełdowej. Plan zakłada położenie tutaj nowego trotuaru i przesunięcie w stronę północną zjazdu z ul. Karolkowej pod budynek inwestora. Ze względu na zjazd korekcie ulegnie organizacja ruchu. Wydłużony będzie odcinek z dwoma pasami ruchu na ul. Karolkowej w kierunku ul. Kasprzaka – jednego do jazdy na wprost lub skrętu w prawo i drugiego do skrętu w lewo.

d2uyh36

Warszawa. Drugi i trzeci etap prac

Realizacja pierwszego etapu inwestycji powinna zakończyć się na przełomie września i października. Niewykluczone, że inwestor przystąpi do wykonania drugiego etapu jeszcze w tym roku.

Jak informuje ZDM, drugi etap to budowa ścieżki rowerowej i wymiana chodnika w ciągu ul. Kasprzaka na ok. 70 metrach. Etap ten obejmuje też wykonanie dwóch zatok pod miejsca postojowe przed budynkiem inwestora.

Trzeci etap zamknie inwestycję. Obejmie ścieżkę i chodnik na brakującym fragmencie do ul. Giełdowej wraz nowymi przejściem dla pieszych i przejazdem rowerowym przez tę ulicę. Inwestor planuje zakończyć całą inwestycję w drugiej połowie 2021 r.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2uyh36
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2uyh36
d2uyh36