Trwa ładowanie...
d1iufea

Warszawa. Zmiany w organizacji ruchu na ul. Górczewskiej

W nocy z niedzieli, 31 maja na poniedziałek, 1 czerwca zmieni się organizacja ruchu na ul. Górczewskiej na odcinku od ul. Młynarskiej do Płockiej. Ruch w obydwu kierunkach będzie odbywał się jezdnią południową.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawa. Zmieni się organizacja ruchu na ul. Górczewskiej
Warszawa. Zmieni się organizacja ruchu na ul. Górczewskiej (Urząd m.st. Warszawa)
d1iufea

Drogowcy kończą prace na południowej nitce ul. Górczewskiej pomiędzy ul. Płocką i Młynarską. Pojawiała się tam już nowa nawierzchnia. Teraz czas na drugą jezdnię. Z tego powodu od północy, z niedzieli, 31 maja na poniedziałek, 1 czerwca, zamknięta dla ruchu będzie jezdnia, którą odbywa się ruch w kierunku Bemowa – poinformował stołeczny ratusz.

Na jezdni południowej zostanie wytyczony ruch dwukierunkowy. Kierowcy jadący w kierunku Bemowa przejadą na nią na skrzyżowaniu z ul. Młynarską, a na właściwą jezdnię wrócą na skrzyżowaniu z ul. Płocką. Połączenie z ul. Górczewską odzyskają ulice: Działdowska, H. Wawelberga i S. Staszica, stracą je natomiast ulice: Szlenkierów i E. Tyszkiewicza.

Jadąc od strony Bemowa nie będzie można skręcić w lewo z ul. Górczewskiej w ul. Młynarską. Zakaz skrętu w lewo w ulice Młynarską i Płocką będzie obowiązywał także jadących od strony centrum. Zalecane objazdy będą prowadziły ul. Żytnią lub Wolską. Autobusy linii 171 i 190 będą kursowały południową jezdnią ul. Górczewskiej. Autobusy linii nocnej N42, w kierunku Os. Górczewska, nadal będą jeździły objazdem ulicami Wolską i Płocką.

d1iufea

Po północnej stronie ulicy zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania się. Stanie tam tabliczka informująca o możliwości odholowania pojazdu na koszt właściciela. Dostępne będą natomiast droga dla rowerów (do ul. Szlenkierów) i chodnik.

Warszawa. Bezpieczna miejska ulica

Po przebudowie geometria ul. Górczewskiej będzie dostosowana do przekroju przebudowanej w ostatnim czasie ul. Leszno, która jest jej naturalnym przedłużeniem.

Ulica zmieni się w elegancką, wygodną i bezpieczną miejską ulicę. Pojawią się zatoki parkingowe, szersze chodniki oraz zieleń. Wygodniej i bezpieczniej będzie również dla rowerzystów. Po północnej stronie zyskają oni szeroką asfaltową drogę dla rowerów łączącą się z trasą wzdłuż ul. Leszno.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1iufea

Podziel się opinią

Share
d1iufea
d1iufea