Trwa ładowanie...
warszawa
Luiza Pastuszka
23-04-2020 07:39

Warszawa. Zmiany w ruchu na budowie metra i na Ochocie

Wykonawcy II linii metra i przebudowy ochockiego skrzyżowania ulic Grójeckiej, Racławickiej i Harfowej, na piątek, 24 kwietnia zapowiedzieli wprowadzenie zmian w organizacji ruchu. W związku z tym kierowcy powinni zwracać uwagę na znaki w rejonie prowadzonych prac.

Share
Warszawa. Zmiany w ruchu na budowie metra i na OchocieŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d4kz28g

Zmiany na budowie metra

- Roboty przy budowie szybu startowego dla tarcz TBM są już mocno zaawansowane. Teraz wykonawca bemowskiego odcinka II linii metra rozpocznie budowę szybu demontażowego, który znajdzie się pod północną jezdnią ul. Górczewskiej w rejonie centrum handlowego. Przypomnijmy, że na Bemowie tarcze wystartują z komory za stacją Powstańców Śląskich i będą drążyły tunele podziemnej kolei aż do torów odstawczych, przed stacją Księcia Janusza - wiedziała Karolina Gałecka rzecznik prasowa stołecznego ratusza.

W związku z tym w piątek ok. godz. 22.00 zmieni się organizacja ruchu na ul. Górczewskiej. Wyłączona zostanie jej północna jezdnia między ul. Góralską a wschodnim wyjazdem z centrum handlowego. Ruch w obydwu kierunkach zostanie przełożony na jezdnię południową, w kierunku Śródmieścia. Kierowcy jadący od strony skrzyżowania z ulicami Księcia Janusza i Jana Olbrachta będą mogli dojechać wyłącznie do ul. Góralskiej. Dalej prosto, w kierunku Bemowa, pojadą tylko autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego, taksówki, pojazdy służb miejskich, MTON i posiadaczy identyfikatorów MW oraz motocykle, a także mieszkańcy budynków Górczewska 116 i 118. Nadal możliwy będzie wyjazd z centrum handlowego w lewo – w kierunku Śródmieścia.**

Warszawa. Budowa skrzyżowania na Ochocie

Również w piątek, 24 kwietnia, wykonawca przebudowy skrzyżowania ulic Grójeckiej, Racławickiej i Harfowej rozpocznie kolejny etap prac. Ok. godz. 8.00 zamknięty dla ruchu zostanie ok. 60-metrowy fragment ul. Harfowej za skrzyżowaniem z Grójecką. Dojazd do ul. Harfowej będzie możliwy ulicami Włodarzewską i Lutniową. Na wyłączonym z ruchu odcinku ulicy rozpoczną się prace, związane z przebudową instalacji podziemnych.

d4kz28g

Gałecka przypomina, że w lutym drogowcy zamknęli ul. Racławicką na odcinku pomiędzy ul. Grójecką a Sierpińskiego. Planowane prace drogowe na skrzyżowaniu obejmują m.in. przebudowę jezdni i torowiska tramwajowego, montaż oświetlenia oraz posadzenie zieleni. Remont ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa, gdyż projekt przewiduje powstanie sygnalizacji świetlnej i obustronnych chodników.

Szczegółowe informacje dotyczące zmian w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie www.infoulice.um.warszawa.pl oraz na Facebooku. Komunikaty na temat tras pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego, znajdują się na stronie: www.wtp.waw.pl. Ponadto na stronie Miejskiego Centrum Kontaktu Warszawa 19115 zamówić można bezpłatną usługę powiadamiania SMS o utrudnieniach w ruchu w stolicy.

Zobacz także:Radykalne decyzje władz. Zamknęli stolicę, policja wręcza olbrzymie mandaty

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kz28g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kz28g
d4kz28g